-10%
,

GORENJE SGD2800WV

Достапност:

На залиха


8.990 ден 9.990 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на грејачот: 2800 W
 • Сад за вода: 1,7 l
 • Регулирање на температурата: Аналоген
 • Индикатор на температура
 • Подлога на пеглата: Керамика

КЕРАМИЧКИ СЛОЈ – Прави чуда на изгужваната облека

Керамичкиот слој помага да се дистрибуира топлината рамномерно по целата површина. Поради малото триење и оптималното лизгање, добивате одлични резултати на пеглање на речиси сите видови ткаенини. Керамичкиот слој е отпорен на гребење и лесен за чистење.

Пареа подготвена за 1 минута

Заштедата на време со Steam Compact е едноставна. Само една минута и пареата ќе биде подготвена, а вие ќе се чувствувате позадоволно.

Продолжете ја долговечноста на вашиот апарат

Одржувањето на вашата пегла во оптимална состојба е исклучително корисно. Со редовно користење на функцијата за самочистење, таа секогаш ќе остане без бигор и со тоа ќе се продолжи работниот век на апаратот.

Доволен за голема количина алишта

Ниту еден куп алишта не е превисок кога конечно ќе почнете да пеглате. Резервоарот за вода е доволно голем за да се испегла голема количина алишта со само едно полнење.

Едноставна функција за отстранување бигор

Едноставниот, но ефикасен систем за отстранување бигор ќе ви помогне да се ослободите од бигорот и да го продолжите животниот век на вашиот генератор на пареа. Кесите против бигор кои ја омекнуваат водата може лесно да се заменат.

3,3 m вкупна должина на кабелот за напојување и пареа

Продолжениот кабел за напојување ќе ви овозможи да гледате телевизија или да бидете во средината на семејниот живот дури и кога извршувате некоја домашна работа. Супер бонус е кабелот за пареа долг 1,5 m кој ви дава дополнителна флексибилност.

Основни информации

 • Тип на апарат: Парен генератор

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 2800 W
 • Сад за вода: 1,7 l
 • Нивоа на моќност: 3
 • Притисок на пареата: 7 bar
 • Постојана пареа: 140
 • Ударна пареа (g/min): 500

Управување

 • Регулирање на температурата: Аналоген
 • Индикатор на температура: Да

Карактеристики

 • Подлога на пеглата: Керамика
 • Функција за самочистење: Да
 • Вертикално пеглање за осетливи алишта: Да
 • ECO програма: Не
 • Ергономски дизајн: да

Сигурност

 • Автоматско исклучување: Не
 • locking on station: Да

Додатоци

 • Посебен сад за вода подвижен: Да
 • Сад за дозирање вода: Не
 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Ширина: 226 mm, Висина: 268 mm, Длабочина: 396 mm
 • Нето тежина на апаратот: 3,6 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 5,3 kg

 

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…