,

GORENJE SM701GCB

Достапност:

На залиха


Алуминиум
Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати
Ребраста плоча за печење
Фиксна грил плоча
Конвенционален грејач
Складирање во вертикална позиција
Затворена положба
Индикатор за температура
Едноставно печење
Моќност на грејачот: 700 W

1.800 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на грејачот: 700 W
 • Површина за печење (ШxВ): 20X10
 • Едноставно печење
 • Гаранција: 2 години

LIFE COLLECTION

Истражете ја колекцијата

Сакаме да бидеме извор на практични идеи кои ги прават секојдневните задолженија малку полесни, животот помалку сложен и попријатен. Создадовме решенија кои придонесоа за поедноставен живот. И ја создадовме Life Collection. Ви нудиме ефективни, лесни за употреба и внимателно дизајнирани мали кујнски помошници. Истражете и изберете унифициран дизајн на смути блендер, скара, тостер, рачен блендер, миксер, дехидратор за храна.

Најдете го неговото место

Овој мал и компактен тостер ќе го најде своето место на секој кујнски пулт. Може да се чува наопаку и изгледа модерно и безвременско.

Лесно чистење

Плочите за печење се изработени од висококвалитетна алуминиумска легура и се обложени со слој против лепење. Ова спречува храната да се залепи на плочите, да изгори и овозможува готвење без маснотии. Исто така го олеснува чистењето. По употреба, кога плочите ќе се изладат, избришете ги со памучна крпа и тие се подготвени за наредна употреба.

Без хаос и плеткање наоколу

Нема повеќе заплеткување на кабелот благодарение на паметниот дизајн. Намотката на кабелот е вградена во основата, со што управувањето со кабелот е лесно.

Издржлив

Дури и овој тостер е едноставен по структура, а има цврста шарка што гарантира издржливост и долг животен век.

Основни информации

 • Тип на апарат: Тостер
 • Материјал на плочата: Алуминиум

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 700 W
 • Површина за печење (ШxВ): 20X10

Управување

 • Индикатор на температура: Да

Карактеристики

 • Слој на плоча за оптимални резултати: Нелеплива
 • Вертикално складирање зафаќа помалку простор: Да
 • Работната положба ги проширува можностите за користење: Затворена
 • Едноставно печење: Да

Опрема

 • Реверзибилни двострани плочи: Не
 • Плоча за печење: Ребреста плоча за печење
 • Плоча обложена со тефлон: Фиксна плоча за грил
 • Грејач: Конвенционален грејач
 • Рачка за носење: да

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Сигурност

 • Заклучување: Да
 • Ладни рачки: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 700 mm
 • Ширина: 228 mm, Висина: 95 mm, Длабочина: 227 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1,2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1,4 kg
Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…