,

GORENJE VC1801SFABKR

Достапност:

На залиха


6.700 ден

На залиха

Спореди
 • Вид на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на вшмукување: За суво чистење
 • Четка: Универзална четка

УНИВЕРЗАЛНА ЧЕТКА

Погодна за сите подови

Нема компликации со користење на различни четки. Универзалната четка обезбедува оптимално собирање прашина и совршени резултати на сите различни типови на подови. За мали работи се вклучени четка за прашина и млазница за пукнатини.

Проширен дофат
Исчистете го сето тоа со правосмукалка во едно движење

Ултра долгата телескопска цевка за вшмукување, заедно со кабелот од 6 m гарантираат дека нема да треба да го менувате приклучокот премногу пати. Нема потреба постојано да барате уште еден прекинувач.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црна
 • Тип на цевка: Телескопска
 • Материјал на цевката: Метал

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1800 W
 • Моќ на всисување: 280 W
 • Проток на воздух: 23
 • Волумне на вреќичката: 3 л

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: прилагодување на моторот со копче за вклучување

Опрема

 • Четка: Универзална четка
 • Ногарки: Гумирани тркалца
 • Број на тркала: 3
 • Приклучен кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: 2 ХЕПА филтри

Додатоци

 • Вреќички: Да, додаток мала четичка и четкичка за агли

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 32 mm
 • Должина на телескопската цевка: 860 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 8 m
 • Должина на приклучен кабел: 6000 mm
 • Бучност: 78 dB(A)
 • Ширина: 437 mm, Висина:287 mm, Длабочина: 300 mm
 • Нето тежина на апаратот: 6,3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 7,9 kg
 • Приклучна моќ: 1600 W
SKU: ПРХЕ0031 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…