-21%
,

GORENJE VC2302GALRCY

Достапност:

На залиха


Правосмукалка
Со сад за прашина
За суво чистење
Боја
Црвена
Тип на цевка
Телескопска
Материјал на цевката
Метал
Ефикасност
Моќност на моторот (max)
2300 W
Моќ на всисување
330 W
Волумен на садот за прашина
3.3 l
Управување
Управувачка локација
Контрола на апаратот
Регулирање на моќноста

6.990 ден 8.800 ден

На залиха

Спореди

 

 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Четка: За паркет
 • Четка: XpandZone четка

XPANDZONE ЧЕТКА

Иновативна четка за собирање прашина

Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.

Иновативна четка за собирање прашина

Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.

Повеќе свеж воздух

ХЕПА филтерот отстранува повеќе од 99% од честичките од воздухот, вклучително и грини од полен и прашина, што е многу важно за луѓето кои страдаат од алергии или астма. Дополнителен ХЕПА филтер се наоѓа и на садот за прашина, кој овозможува дополнителна ефикасност.

Непречено движење на сите површини

Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Капацитет 3,3 L

Транспарентниот сад за прав, со капацитет од 3,3 L, ви овозможува да видите кога треба да се испразни. Можете исто така да го испразните и повторно да го користите онолку пати колку што сакате.

3 додатоци

Правосмукалката е опремена со сет од три дополнителни додатоци за полесно чистење на вашето домаќинство.

Автоматско намотување на кабелот

Автоматското намотување на кабелот, кое е стандардна опрема на Gorenje правосмукалките, автоматски ќе го врати кабелот во куќиштето на правосмукалката.

XXL четка за паркет

Четката за паркет со својата големина е уникатна и единствена на пазрот. Mожете да исчистите поголеми површини во исто време,со што се придонесува за заштеда на време и електрична енергија.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка; Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црвена
 • Тип на цевка: Телескопска
 • Материјал на цевката: Метал

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 2300 W
 • Моќ на всисување: 330 W
 • Волумен на садот за прашина: 3 l

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување
 • Мек старт на моторот (SoftStart): Да
 • Индикатор за полна вреќичка: Не

Опрема

 • Број на додатоци: 3
 • Четка: За паркет, XpandZone четк
 • Ногарки: Гумирани тркалца:
 • Број на тркала: 3
 • Приклучниот кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: 2 ХЕПА филтри

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 35 mm
 • Должина на телескопската цевка: 800 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 8 m
 • Должина на приклучен кабел: 6000 mm
 • Бучност: 83 dB(A)
 • Ширина: 433 mm, Висина: 279 mm, Длабочина: 268 mm
 • Нето тежина на апаратот: 3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 9 kg
 • Приклучна моќ: 2300 W

 

 

Тежина 7 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…