,

GORENJE WNHPI84AS

Достапност:

На залиха


23.500 ден

На залиха

Спореди

 

 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Машина за перење · WNHPI84AS
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 850 mm, 540 mm

 

INVERTERPOWERDRIVE

Забележлива моќност, висока ефикасност

Моќниот мотор е без четки, што отстрануваат механичко напрегање, триење или тежина. Резултатите се подобри, заштедите на моќност се повисоки и процесот на перење е забележливо потивок. Уште повеќе, векот на користење на уредот е подолг, исто така.

Решение за пријатен мирис на вашите алишта

Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.

Safety for curious kids

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење
 • Енергетска ефикасност: A
 • Ефект на цедење: B
 • Ниво на бучност при перење dB(A): 56

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Drum type: RainDrop drum
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 174 kWh

Карактеристики

 • SteamTech: Да, грејач во када
 • Сензори: Сензор за ниво на вода
 • Ладно перење: 15°C
 • Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент
 • Aqua JetWash: Не

Функции

 • Начин на перење: NormalCare, TimeCare
 • Дополнителни функции: Крај на прилагодувањето за перење, Стоп на пумпата, Скратување програма во две нивоа, Пауза, Зачувување на личните прилагодувања, Додавање алишта, Брзо перење, Зголемено ниво на вода, Регулирање на температурата, Исклучување на центрифугата, Лесно пеглање, Предперење
 • Функција пареа: Да

Управување

 • Дисплеј: LED дисплеј
 • Осветлување на барабанот: Не
 • Копче за почеток: Старт / Пауза

 

Програми

 • Број на програми: 15
 • Основни програми: Памук, микс, синтетика, Волна, брзо перење,
 • Специјални програмиПрограма за спортска облека, QuickWash 15′, Микс, Програма за производи полнети со пердуви (DownWear), Eco 40–60, Dark Wash
 • Дополнителни програми за перење: Плакнење/омекнување, Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење

Сигурност

 • AquaStop: Не
 • Заштита од прелевање: Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Технички податоци

 • Ширина: 595 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 540 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 60 kg
 • Нето тежина на апаратот: 58 kg

 

 

 

 

 

 

 

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…