,

GORENJE WNS1X4ARTWIFI

Достапност:

Нема на залиха


48.000 ден

Нема на залиха

Спореди

 

 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Машина за перење: WNS1X4ARTWIFI
 • Енергетска класа: A+++
 • Капацитет за перење: 10.5 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • StainExpert ефективно отстранување на дамки
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 600 mm
 • Висина: 850 mm

 

Gorenje WNS1X4ARTWIFI SUPERIOR ЛИНИЈА

 • СМАРТ Машина за перење алишта со ИНВЕРТЕР МОТОР
 • Бела боја со црн капак
 • Голем ЛЦД Дисплеј
 • 5кг капацитет
 • 1400 вртежи
 • 15 програми
 • Вграден WiFi
 • StainExpert ефективно отстранување на дамки
 • AirDry ги отстранува непријатните мириси од вашата машина со целосно сушење на дозерот за детергент барабанот и гумата на вратата
 • ExtraHygiene програма за перење со пареа
 • Функција за брзо перење FastWashing
 • Anti-Crease функција е дизајнирана да го намали туткањето
 • Генератор на пареа (SteamTech) – Длабински испрани и меки алишта без омекнувач
 • Нежно затворање на вратата
 • Тајмер
 • StableTech страници за дополнителна стабилност
 • Осветлување во барабанот
 • Ултра ладна врата (UCD)
 • Заклучување – заштита за деца
 • Целосен Аквастоп систем
 • Бучност 54-76dB
 • Годишна потрошувачка на ел. енергија 190 kWh
 • А+++ енергетска класа
 • Димензии ШxВxД 60x85x61 цм

 

ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ

Произведено во ЕУ

Gorenje машините за перење се дизајнирани, развиени и произведени во Европа од тим на пионери професионалци кои ги инкорпорираат најновите технолошки трендови. Секој апарат е внимателно произведен за најдобро да одговара на вашите потреби.

Ја одржува вашата машина за перење миризлива и чиста

Функцијата AirDry ги отстранува непријатните мириси од вашата машина со целосно сушење на дозерот за детергент, барабанот и гумата на вратата, така што вашата машина е исклучително хигиенски чиста без никаков дополнителен напор од ваша страна.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење
 • Енергетска класа: A+++
 • Ефект на цедење: A
 • Ниво на бучност при перење dB(A): 54
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 76
 • Линија: Superior линија
 • Врата: Ултра ладна врата (UCD)
 • StableTech страници за дополнителна стабилност: Да

Функции

Режими на перење: NormalCare, TimeCare

Дополнителни функции:

 • Крај на прилагодувањето за перење
 • Стоп на пумпата
 • Брзо перење
 • Пауза
 • Зачувување на личните прилагодувања
 • Додавање алишта
 • Зголемено ниво на вода
 • Регулирање на температурата
 • Исклучување на центрифугата
 • Лесно пеглање
 • Предперење
 • Функција пареа: Да
 • AirDry washing machine drying: Да

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 10.5 kg
 • Волумен на барабанот: 68 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • WaveActive барабан: Да
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
 • Резервоар за вода: Не
 • Времетраење на програм перење на 30°C – Памук: 67 min
 • Време на програмата на 40°C: 195 min
 • Време на програмата на 60°C: 214 min
 • Време на програмата на 90/95°C: 218 min
 • Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C): 45 l
 • Потрошувачка на вода (памук 40°C): 60 l
 • Потрошувачка на вода (памук 90/95°C): 87 l
 • Потрошувачка на вода (волна 30°C): 45 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 11314 l
 • Зголемено ниво на вода: 60 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0.96 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 190 kWh

Карактеристики:

 • SteamTech: Да, грејач во када
 • StainExpert ефективно отстранување на дамки: Да
 • Нежно затворање на вратата: Да
 • AdaptTech: Интелигентен систем на памтење: Да
 • Звучна изолација: Без заштита
 • Звучен сигнал: Звучен сигнал
 • Надградба на програмите: Да
 • Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за температура, Сензор за полнење, Сензор за пена
 • Ладно перење: Копче
 • Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент

Сигурност:

 • AquaStop: Целосен AquaStop
 • Заштита од прелевање: Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Управување:

 • Wi-Fi управување: Вградено
 • ConnectLife: Да
 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Едноставно користење: Да
 • Оветлување на барабанот: Да
 • Копче за почеток: Старт/Пауза

Програми:

 • Број на програми: 15
 • Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
 • Специјални програми: Stain, Дополнителна хигиена, Eco 40–60, Брзо 20′ минути, Кошули, Програма за спортска облека, PowerWash 59′
 • Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Плакнење/омекнување, Центрифугирање/цедење

Технички податоци:

 • Ширина: 600 mm
 • Висина: 850 mm
 • Длабочина: 610 mm
 • Ширина на спакуван производ: 640 mm
 • Висина на спакуван производ: 890 mm
 • Длабочина на спакуван производ: 690 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 82.4 kg
 • Нето тежина на апаратот: 80.9 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V
 • Приклучна моќ: 1900 W
 • Код: 741980
 • EAN Код: 3838782677359
SKU: ПЕ100004 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…