-11%
,

GREE AIRY White GWH12AVCXD-K6DNA1A

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4900W за греење / 4500W за ладење
  • Енергетска класа: A+++
  • Работна температура: -25°С до +50°С
  • Проток на воздух: 720m3/h
  • Ниво на бучава: 53db
  • Гаранција: 10 години

39.990 ден 44.990 ден

На залиха

Спореди

Осигурајте си идеална температура во вашиот дом или работен простор со овој клима инвертер А+++ со капацитет од 4900W за греење и 4500W за ладење. Класификацијата А+++ воедно ќе ја намали вашата потрошувачка на електрична енергија, а со тоа и сметките за струја.

Работната температура од -25°C до +50°C овозможува функционирање на овој клима уред и во најекстремни климатски услови. Протокот на воздух од 720m3/h осигурува ефикасно распределување на температурата, обезбедувајќи циркулација на воздухот и комфорт во целиот простор. Поради нивото на бучава до 53db има тивок начин на работење, што ви носи мир и спокојност во вашиот простор.

Дополнително покрај одличните перформанси добивате и 10 години гаранција!

SKU: КЛИН0147 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120