-9%
,

GREE S NORDIC GWH12APAXE-K6DNA1B

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5200W за греење / 4600W за ладење
  • Енергетска класа: А+++
  • Работна температура: од -30°С до 43°С
  • Проток воздух: 830m3
  • Површина: до 40m2
  • Ниво на бучава: 42db
  • Гаранција: 10 години

49.990 ден 54.990 ден

На залиха

Спореди

Со капацитет од 5200W за греење и 4600W за ладење, овој клима уред е идеален за простории до 40m2, обезбедувајќи ви удобност во различни климатски услови. Со енергетска класа A+++, оваа инвертер клима е високо енергетски ефикасна, што е голем фактор за намалување на сметките за електрична енергија.

Уште еден важен аспект што ја прави една од најефективните клима уреди е работната температура од -30°C до 43°C, што значи дека може да функционира во екстремни климатски услови. Протокот на воздух од 830m3 обезбедува ефикасно распределување на топлината или ладењето во целата просторија. Со ниво на бучава од 42db, овој клима уред е тивок при работа, осигурајќи ви мирна и спокојна атмосфера без непријатни и гласни звуци.

Гаранцијата од 10 години дополнително ја заштитува вашата финансиска инвестиција!

SKU: КЛИН0150 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

12

Моќност

3.5 kW