-12%
,

HISENSE CA50XS1AG/CA50XS1AW -20Easy Smart

Достапност:

На залиха


• Клима уред со фреон R32 Капацитет: 6250W за греење / 6000W за ладење Енергетска класа: А++ Работна температура: од -20°С до +50°С Проток воздух: 880.00m3 Површина: до 55 м2 Влезна моќност на ладење: 1540W Влезна моќност на греење: 1550W Гаранција: 3 години

42.990 ден 48.990 ден

На залиха

Спореди

Овој Hisense клима уред со напредна технологија е создаден со една цел – да ви обезбеди  константа удобност во вашиот дом. Со капацитет од 6250W за греење и 6000W за ладење, овој уред ги задоволува сите ваши потреби за температурна регулација.

Енергетската класа А++ не само штеди енергија туку и придонесува за заштита на околината. Одличното работење е обезбедено низ работната температура од -20°С до +43°С, доставувајќи ви удобност во без разлика на климатските услови надвор.

Со голем проток на воздух од 880.00m3 и покривачка површина до 55 м2, овој клима инвертер ги покрива сите аспекти на вашето просторно уредување. Влезната моќност за ладење од 1540W и греење од 1550W ви нудат брзо и ефикасно регулирање на температурата, според вашите потреби.

Со гаранција од 3 години, ние ви обезбедуваме безбрижно користење на овој климатизер. Изберете квалитет и ефикасност – изберете го овој клима уред со фреон R32 за уште поголем комфорт во вашиот дом!

SKU: КЛИН238 Категории , Ознака:
Бренд:: HISENSE
Тежина 44 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36