-15%
,

HOOBART HBTC18INV-WMSE2

Достапност:

На залиха


 • Капацитет ладење/греење: 5.1kW
 • Енергетска класа на ладење:А++
 • Енергетска класа на греење:А+
 • SEER: 6.3 SCOP: 4 COP:3.7
 • Раб. темп:-20 ~+53

32.990 ден 38.990 ден

На залиха

Спореди
 • Капацитет ладење/греење: 5.1kW
 • Енергетска класа на ладење:А++
 • Енергетска класа на греење:А+
 • SEER: 6.3 SCOP: 4 COP:3.7
 • Раб. темп:-20 ~+53

Спецификација

 • Инвертер клима уред
 • Капацитет ладење/греење: 5.1kW
 • Енергетска класа на ладење:А++
 • Енергетска класа на греење:А+
 • Циркулација на воздух 800m3/h
 • Ниво на бучава
 • внатрешна:22~40dB
 • надворешна:50dB
 • Работна ремпература: -20 ~+53
 • R32 еколошки фреон
 • SEER: 6.3 SCOP: 4
 • SANYO (Panasonic) компресор
 • Вклучен кит за монтажа
 • Греач на кондензатор
SKU: КЛИН0160 Категории , Ознака:
Бренд:: HOOBART
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…