-15%
,

KONCAR SR7VKP0 SUSARA

Достапност:

На залиха


16.990 ден 19.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Капацитет 7 kg
 • Кондензациска
 • Број на програми 15
 • Одложен старт

Спецификација:

 • Модел SRV 7VKP0
 • Енергетска класа B
 • Ефикасност на сушење B-C (скала од A дo G)
 • Капацитет 7 kg
 • Кондензациска
 • Број на програми 15
 • Времетраење на стандарден програм 125 min
 • Одложен старт
 • Намалено гужвање (полесно пеглање)
 • Полипропенски бубањ
 • Копче за бирање програми
 • Сигнални светла за време на работата
 • Индикатор за преполнетост на садот за кондензација
 • Заштита за деца
 • Вкупна приклучна моќност 2,7 kW
 • Потрошувачка на ел. енергија при стандарден програм 4,18 kWh по циклус
 • Просечна годишна потрошувачка 504 kWh
 • Бучност 65 dB
 • Димензии (ШxВxД) 600 x 850 x 560 mm
 • Тежина 38 kg
 • Бела боја
 • Гаранција 3 години
Тежина 39 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36

Вие исто така би сакале…