-6%
,

TOSHIBA RAS-13PKVPG-E DAISEKAI 9

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4000W за греење / 3500W за ладење
  • Енергетска класа: A+++
  • Работна температура: од -10°С до 46°С
  • Ниво на бучава: 20db
  • Гаранција: 3 години

98.990 ден 104.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Кога се работи за најдобри инвертер клими, овој клима уред е пример за најмодерна иновација и квалитет. Нуди капацитет од 3500W за ладење и 4000W за греење, што го прави идеален избор за вашата канцеларија или вашиот дом.

Оваа клима инвертер А+++ не само што ќе ја намали вашата потрошувачка на електрична енергија, туку и ќе ви осигура соодветна температура во вашиот простор. Уште една предност на оваа инвертер клима е што фантастично се прилагодува на различни климатски услови поради широкиот опсег на работна температура од  -10°С до 46°С.

Освен што работи тивко со само до 20db и ја прави атмосферата во просторот пријатна, дополнително добивате и гаранција од 3 години за да бидете сигурни дека вашата финансиска инвестиција е максимално исплатлива!

SKU: КЛИН0126 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

12