-12%
,

TOSOT MUSE LCLH PRO TWH18AFD-K6DNA5I

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 6600W за греење / 6100W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -20°С до +50°С
  • Површина: до 55m2
  • Проток на воздух: 850m3
  • Ниво на бучава: до 44db

43.990 ден 49.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 6600W за греење и 6100W за ладење, овој клима уред е идеален за простории до 55m2, обезбедувајќи ви пријатна атмосфера во секое време од годината.

Со енергетска класа A++, оваа инвертер клима е енергетски ефикасна и нуди помала потрошувачка на електрична енергија. Спаѓа во еден од најдобрите клима уреди и затоа што има работна температура од од -20°C до +50°C, обезбедувајќи ја посакуваната температура во било кој период од годината.

Протокот на воздух од 850m3 осигурува ефикасно распределување на топлината или ладењето во вашиот простор, обезбедувајќи ви удобност во секој дел од просторот. Со ниво на бучава до 44db, овој клима уред е тивок при работењето, што го прави идеален за употреба во домашни и работни средини каде што тивката атмосфера е од клучно значење.

SKU: КЛИН0108 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36