-9%
,

TOSOT MUSE LCLH PRO TWH24AFE-K6DNA5I

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 9450W за греење / 8850W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -25°С до 50°С
  • Проток воздух: 1250m3
  • Површина: до 75m2
  • Ниво на бучава: 48db
  • Влезна моќност на ладење: 2030W
  • Влезна моќност на греење: 2000W

66.990 ден 73.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред има неверојатен капацитет од 9450W за греење и 8850W за ладење. Ги обезбедува највисоките перформанси и комфорт за вашите најблиски и е идеален клима инвертер за простории до 75m2.

Со енергетска класа А++, оваа инвертер клима е енергетски ефикасна, што значи дека е еколошки подобна и дека ќе ги намалите трошоците на електрична енергија. Работната температура на овој клима уред е од -25°C до 50°C, што го прави пригоден за работа во различни климатски услови, осигурајќи ви комфорт и удобност во секое време. Протокот на воздух од 1250m3 ви обезбедува ефикасно распределување на топлината или ладењето во целиот простор, без разлика дали е дом или канцелариски простор.

Со ниво на бучава од 48db, овој клима уред е тивок при работењето, што ви обезбедува спокојна и мирна атмосфера. Влезната моќност на ладење изнесува 2030W, додека влезната моќност на греење изнесува 2000W, осигурувајќи ви ефикасни перформанси и удобност.

SKU: КЛИН0109 Категории , Ознака:
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36