-11%
,

VIVAX ACP-18CH50AERI

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 6980W за греење / 6210W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -20°С до +50°С
  • Проток воздух: 750.00m3
  • Површина: до 60 м2
  • Влезна моќност на ладење: 1538W
  • Влезна моќност на греење: 1461W
  • Гаранција: 5 години

42.990 ден 48.490 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред со напредна технологија е специјално дизајниран да ви обезбеди највисок комфорт и ефикасност во секоја сезона. Со капацитет од 6980W за греење и 6210W за ладење, овој уред нуди извонредни перформанси, што го прави идеален за простории до 60 м2.

Со енергетска класа А++, овој клима уред не само штеди енергија туку и ја штити животната средина. Работната температура од -20°С до +50°С обезбедува константен комфорт во секое годишно време.

Притоа, со проток на воздух од 750.00m3 и влезна моќност на ладење од 1538W и греење од 1461W, овој Vivax клима уред ви нуди брзо и ефикасно ладење или затоплување, во зависност од вашите потреби.

Гаранцијата од 5 години докажува дека сме сигурни во перформансите и квалитетот на нашиот производ. За да уживате во оптимален комфорт и ефикасност, изберете го овој клима уред со фреон R32 и уживајте во пријатната клима во вашиот дом или канцеларија!

SKU: КЛИН061 Категории , Ознака:
Бренд:: VIVAX
Гаранција (во месеци)

36