-18%
,

FAVORIT 18000btu Inverter FF (-15C)

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5200W за греење / 5100W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -15°С до 49°С
  • Проток воздух: 850m3
  • Гаранција: 5 години

27.990 ден 33.990 ден

На залиха

Спореди

Уживајте во соодветна температура со овој клима уред со фреон R32. Со неверојатен капацитет од 5200W за греење и 5100W за ладење, оваа инвертер клима ќе го направи вашиот простор многу поудобен.

Со енергетска класа A++, спаѓа во клима уреди кои значително ги намалуваат трошоците за електрична енергија. Работната температура од -15°C до 49°C го прави идеален за употреба без разлика на климатските услови надвор од вашиот простор.

Има и впечатлив проток на воздух од 850m3, што значи дека овој клима уред рамномерно ја распределува температурата низ вашиот дом или работен простор. И не заборавајте – со гаранција од 5 години, вашата инвестиција е заштитена!

SKU: КЛИН0121 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

60