-13%
,

FAVORIT 18000BTU QB HE HB -35

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5600W за греење / 5280W за ладење
  • Енергетска класа: A+++
  • Работна температура: од -35°С до 53°С
  • Проток воздух: 1000m3
  • Гаранција: 5 години

41.990 ден 47.990 ден

На залиха

Спореди

Осигурајте си напредна контрола на климата во вашиот дом или работен простор со овој клима уред со фреон R32. Со капацитет од 5600W за греење и 5280W за ладење, спаѓа во клима уреди кои се проектирани да обезбедат удобност и ефикасност.

Со висока енергетска класа A+++, оваа инвертер клима е иновативна и штедлива, што значи помали сметки за потрошувачка на електрична енергија. Работната температура од -35°C до 53°C го прави идеален клима уред за користење дури и во најекстремните климатски услови.

Произведувајќи проток на воздух од 1000m3, оваа клима гарантира рамномерна распределба на температурата во целиот простор, обезбедувајќи ви удобна и пријатна околина. Со гаранција од 5 години, можете да бидете сигурни дека вашиот клима уред е заштитен и ќе ви служи доверливо долги години!

SKU: КЛИН0149 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

60