-15%
,

FAVORIT 24000btu Inverter FF (-15C)

Достапност:

На залиха


 • Капацитет на ладење (kW): 7,3 (1,8 – 7,4)
 • Капацитет на ладење (BTU): 24566
 • SEER ладење: 6,53
 • Капацитет на греење (kW): 7,3 (1,8 – 8,0)
 • Капацитет на греење (BTU): 24566

45.990 ден 53.990 ден

На залиха

Спореди
 • Капацитет на ладење (kW): 7,3 (1,8 – 7,4)
 • Капацитет на ладење (BTU): 24566
 • SEER ладење: 6,53
 • Капацитет на греење (kW): 7,3 (1,8 – 8,0)
 • Капацитет на греење (BTU): 24566

Моќен, ефикасен и универзален, овој климатски уред обезбедува 7.3 kW капацитет за ладење и загревање. Со впечатлив SEER од 6.53 и SCOP од 4.09, енергетски ефикасен со рејтинг A++ и A+.

Опремен со ‘I feel’ и спремност за WiFi, обезбедува удобна контрола. Со тивка операција, компактен дизајн и пригодност за различни температури, е совршен избор за комфор во текот на целата година.

Спецификација:

 • Капацитет на ладење (kW): 7,3 (1,8 – 7,4)
 • Капацитет на ладење (BTU): 24566
 • SEER ладење: 6,53
 • Капацитет на греење (kW): 7,3 (1,8 – 8,0)
 • Капацитет на греење (BTU): 24566
 • SCOP греење- просечно: 4,09
 • SEER енергетска класа: A++
 • Тип на гас: R32
 • Проток на воздух: 1300
 • Филтер: Да
 • Тајмер: Да
 • LED Дисплеј: Да
 • I feel: Да
 • WIFI ready: Да
 • Надворешна / Внатрешна единица (ниво на бучност)(dB): 63/66
 • Внатрешна единица Нето тежина (kg): 12,5
 • Надворешна единица Нето тежина (kg): 39
 • Димензии(внатрешна)-нето: 1082x330x233
 • Димензии(надвирешна)-нето: 900x700x350
 • Амбиентална темп. –ладење: 16~52℃
 • Амбиентална темп. –греење: -15~30℃
SKU: КЛИН0156 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…