-17%
,

FAVORIT W 9122 BLDC INVERTER

Достапност:

На залиха


18.990 ден 22.990 ден

На залиха

Спореди
 • димензии: 84,5/59,7/58,2 СМ
 • максимални обрти во минута: 1200
 • капацитет: 9 КГ
 • иноксен барабан: 59 L
 • инвертер мотор
 • 15 програми

Ви го претставуваме најновиот модел на нашата машина за перење, која нуди просторен барабан од инокс со капацитет од 9 кг и моќен инвертерски мотор за ефикасно чистење. Со 15 програми и напредни карактеристики како дигитален LCD екран со допир и одложен почеток, денот за перење само што не стана полесен. Уживајте во спокојство со вградени заштитни системи и технологија за заштеда на енергија.

Спецификации               

 • димензии: 84,5/59,7/58,2 СМ
 • максимални обрти во минута: 1200
 • капацитет: 9 КГ
 • иноксен барабан: 59 L
 • програми: 15
 • дигитален лцд екран со допир со 7 сегменти: да
 • приказ на преостанато време на перење: да
 • копче за контрола на температурата на водата: да
 • енергетска класа: А
 • систем за заштеда на енергија: да
 • заштита од изливање: да
 • програма за перење на прекривки: да
 • заштита од пена: да
 • автоматски балансен систем: да
 • систем за откривање на грешки: да
 • заштита за деца: да
 • одстранлив горен покривач: да
 • потрошувачка на енергија: 49KWH/ON 100
 • потрошувачка на вода според новата регулација : 50 L
 • ниво на бучава при перење: 50 DB
 • ниво на бучава при цедење: 76 DB
 • брза програма: 15 МИН. 30 °C
 • копче за предперење: да
SKU: ПЕ090013 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…