-20%
,

GORENJE B1400E

Достапност:

На залиха


Блендер · B1400E
Моќност на моторот (max): 1400 W,
AC мотор за сигурно работење
Број на oднапред дефинирани програми: 4

3.990 ден 4.990 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на моторот (max): 1400 W
 • AC мотор за сигурно работење
 • Број на oднапред дефинирани програми: 4

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ

Работи на 32.000 вртежи во минута

Моќниот мотор од 1400 W произведува 32.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напредниот систем на сечилата, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свиленкасто мазна текстура.

Направено за екстракција на хранливи материи

Сечилото со 6 точки што брзо се врти создава неправилно дејство на мешање кое, заедно со специјално дизајнираниот бокал од 1,75 l, ги принудува состојките надолу. Изработен е од издржлива легура од не’рѓосувачки челик што гарантира подолг век на траење.

Совршени резултати со допир на копче

Креирајте смути, здробете мраз, извлечете ги хранливите материи и користете ја функцијата за автоматско чистење, сето тоа со допир на копче. Уживајте во целото искуство!

Двојна сигурност

Безбедносната брава гарантира дека блендерот нема да се вклучи пред да бидете подготвени. Блендерот работи само ако бокалот е правилно поставен и прикачен на основата. Специјалната безбедносна технологија на делот од капакот ќе обезбеди високи и навистина безбедни перформанси.

Прецизно дозирање

Удобната мерна чаша е дел од капакот на блендерот. Овозможува прецизно дозирање и лесно додавање на состојките потребни за вашето омилено смути.

Професионален изглед и чувство

Стаклен бокал од 1,75 L е опремен со мерни ознаки кои ќе ви овозможат лесно да го следите рецептот. Ќе знаете и точно колку пијалок подготвувате. Бокалот (без сечилото) е безбеден за перење во машина за садови.

Иновативна функција за автоматско чистење

По употреба, истурете вода во стаклениот бокал и вклучете ја функцијата за автоматско чистење. По серија циклуси, бокалот ќе биде совршено чист. Без хаос. Уживајте во подготвеното смути!

Основни информации

 • Тип на апарат: Блендер
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал
 • Материјал на ножот: Висококвалитетен нож SUS303
 • Тип на сечилото за сечкање: Ефикасен нож со шест сечила
 • Тип на моторот: AC мотор за сигурно работење

Опрема

 • Рачка: Рачка на садот
 • Садови за готвење: Стаклен сад за мешање кој дозволува целосна контрола врз процесот

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1400 W
 • Број на вртежи (макс. – мин.): 32000 rpm
 • Приклучна моќ: 1400 W
 • Број на oднапред дефинирани програми: 4
 • Волумен на садот: 1.75 l

Сигурност

 • Заштита од прегревање за дополнителна безбедност: Да
 • Сигурносен прекинувач за совршена безбедност: Да

Додатоци

 • Сад за дозирање вода: Да
 • Капак со кој се претвора блендерот во сад за носење: Да
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 1000 mm
 • Ширина: 220 mm
 • Висина: 423 mm
 • Длабочина: 215 mm
 • Ширина на спакуван производ: 280 mm
 • Висина на спакуван производ: 360 mm
 • Длабочина на спакуван производ: 245 mm
 • Нето тежина на апаратот: 4.601 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 5.601 kg

Карактеристики

 • Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење: Да
 • Лесно чистење: Да
 • Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање: Да
 • Тивка работа (SilentPower): Да
 • Суво мешање: Да
 • Сад за носење: Да
 • Едноставно отстранување на сечилот за безбедност и лесно чистење: Да
SKU: СИБЛ0013 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…