-17%
,

GORENJE BM201AG1BG

Достапност:

На залиха


Начин на управување:
Електронско управување,
Функција SmartDisplay,
Повеќе начини на готвење,
Број на инфра греjачи: 1,
Начин на поставување: Вграден,
Ширина: 595 mm, Висина: 388 mm

14.990 ден 17.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Микробранова печка со грил · BM201AG1BG
 • Начин на управување: Електронско управување
 • Функција SmartDisplay
 • Повеќе начини на готвење
 • Број на инфра греjачи: 1
 • Начин на поставување: Вграден
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 388 mm, Длабочина: 324mm

 

AQUACLEAN

Автоматско чистење без детергент

Внатрешноста на рерната можете многу лесно да ја исчистите со програмата AquaClean. Сè што треба да направите е да наполните стаклен или глинен сад отпорен на висока температура со вода, да го ставите во микробранова печка и да ја изберете програмата AquaClean. Резултатот од оваа програма ќе биде пареа која ќе ги омекне маснотиите на страните на микробрановата печка. Кога програмата ќе заврши, едноставно избришете ја внатрешноста на рерната со влажна крпа.

Автоматски програм

Однапред дефинирани програми

Автоматските претходни поставувања овозможуваат поедноставно готвење на некои видови храна како пуканки, пилешки крилца, пица, тестенини итн. Треба само да го изберете типот на храната и да ја внесете тежината, а апаратот автоматски ќе ги приспособи моќта и времетраењето на готвењето.

Child Lock

Безбедноста е секогаш на прво место

Апаратот може лесно да се заклучи за да се спречи употреба без надзор.

Грил

Едноставно до совршена кора

Сега можете лесно да ги зарументе вашите омилени јадења и да имате совршена кора. Во комбинација со микробрановите, грилот може да се користи за дополнително брзо готвење. По првата половина од процесот на готвење, апаратот ќе ве потсети да ја превртите храната за порамномерно готвење и совршено крцкаво задоволство.

 

Inox Terior

Внатрешност од не’рѓосувачки челик за одлични перформанси

Внатрешноста на микробрановата печка е изработена од не’рѓосувачки челик што придонесува за одлични резултати при готвењето. Nе’рѓосувачкиot челик ја подобрува циркулацијата на микробрановите во шуплината на рерната и многу го олеснува чистењето.

Микробранови и грил

Микробранови комбинирани со грил

Комбинирајте ги предностите на микробрановите и грилот за да искусите сосема нови димензии на готвењето. Ќе бидете импресионирани од побрзото готвење на помали парчиња месо, пици и други јадења кои треба да се зготват и крцкаат до совршенство.

Бебзедносен прекинувач

Секогаш совршено безбеден

Безбедносниот прекинувач гарантира дека употребата на микробранова печка е совршено безбедна. Автоматски го запира напредокот на програмата ако вратата се отвори за време на работата.

Паметен дисплеј

Напреден ЛЕД дисплеј

Елегантниот и јасно поставен ЛЕД дисплеј ви овозможува да го следите напредокот на готвењето или загревањето во микробрановата печка. Тајмерот за одбројување обезбедува ажурирани информации за тоа колку подолго ќе трае процесот на готвење и која функција е поставена.

Smart Start

Незаменливо брзо загревање

Овозможува брзо загревање на храната што се активира со еден допир. Лесно зголемете го времето за 30 секунди со уште едно притискање. Функцијата SmartStart ќе се покаже особено корисна кога едноставно не можете да го чекате вашиот топол оброк.

Параметри за звук

Исклучете ја јачината на звукот

 

Микробрановата печка ви овозможува да ја прилагодите јачината на звукот на звучните сигнали. Кога ви треба тишина, на пр. додека вашето бебе спие, сѐ уште можете да ја користите микробрановата печка без да испуштате звук; едноставно исклучете ги звучните сигнали и вклучете ги подоцна.

Step Bake

Совршена храна во неколку едноставни чекори

Можете да готвите во неколку фази со рачно програмирање на неколку чекори од процесот на готвење. На пример, во чекор 1 може да се одлучите за повеќе микробранови отколку грил, во чекор 2 обратно и може да го поставите чекорот 3 за да ја постигнете посакуваната кора само со грил. Кога ќе го активирате режимот StepBake, микробрановата печка автоматски ги менува чекорите, така што не мора да го правите тоа рачно.

Тајмер

Одбројувачки тајмер

Микробрановите печки Gorenje овозможуваат поставување на времето на работа – до 95 минути, во зависност од моделот. Тајмерот јасно го покажува преостанатото време до крајот на процесот на готвење.

Контрола на допир

Едноставна и лесна контрола

Благодарение на модерната сензорска технологија, микробрановата печка нуди чиста и едноставна контрола на допир. Совршено мазната контролна површина обезбедува елегантен изглед и ја прави микробрановата лесна за чистење.

Загревање садови

Послужете го совршениот оброк во удобноста на вашиот дом

Друга интересна автоматска програма е загревањето садови. Кога ќе ја изберете оваа програма, таа ќе почне да го загрева садот и на тој начин ќе спречи губење на вкусот на храната и ќе обезбеди вкусна храна при секој залак.

Ротирачка чинија

Рамномерно зготвена или загреана храна

 

Без никакви ладни точки, храната се готви или повторно се загрева до совршенство. Постојаното вртење на ротирачката чинија им овозможува на микробрановите ефикасно и рамномерно да ја загреваат храната што ја подготвувате.

Основни информации

 • Тип на апарат: Микробранова печка со грил
 • Линија: Advanced линија
 • Боја: Црна
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: Рерна од не’рѓосувачки челик
 • Материјал на управувачката плоча: Стакло
 • Начин на отварање на вратата: Копче
 • Начин на загревање: Цилиндричен

Ефикасност

 • Волумен: 20 l
 • Нивоа на моќност: 5
 • Број на меморирани програми: 15
 • Максимална моќност на микробрановата: 800 W
 • Моќност на инфра грејачот: 1000 W
 • Број на инфра греjачи: 1
 • Димензија на ротирачката чинија: 245 mm

Опрема

 • Ротациона решетка за грил: решетка за скара
 • Чинија што се врти: Ротирачка стаклена чинија

Сигурност

 • Заклучување за заштита од деца: Заклучување на контролен панел

Чистење

 • AquaClean функција: Да

Технички податоци

 • Бучност: 63 dB(A)
 • Ширина: 595 mm
 • Висина: 388 mm
 • Длабочина: 324 mm
 • Ширина на внатрешен простор: 290 mm
 • Висина на внатрешен простор: 194 mm
 • Длабочина на внатрешен простор: 300 mm
 • Ширина на просторот за монтажа макс.: 568 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 567 mm
 • Висина на просторот за монтажа макс.: 380 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 340 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 340 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 18 kg
 • Нето тежина на апаратот: 16 kg
 • Приклучна моќ: 230 V

Карактеристики

 • Повеќе начини на готвење: Да
 • Автоматско мени: Да
 • Паметно управување: Да
 • Одмрзнување според време или тежина: Брзо и автоматско одмрзнување (За време и тежина)
 • Функција SmartDisplay: Да
 • Логичен избор: Да
 • Звучен сигнал: Звучен сигнал
SKU: ВГМИ0002 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Тежина 16 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…