-6%
,

GORENJE FH401CW

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A+
Бруто капацитет: 385 l
Тип на апарат: Самостоен
Димензии (ШxВxД): 130 ? 85 ? 74 cm

21.500 ден 22.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Хоризонтален замрзнувач · FH401CW
 • Енергетска класа: A+
 • Вкупен нето капацитет: 384 l
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 1300 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 740 mm
 • ГАРАНЦИЈА: 5 ГОДИНИ

 

FREEZEPROTECT -15°C
Оптимални перформанси дури и при ниски температури

Големиот студ веќе не претставува проблем бидејќи овој замрзнувач ќе работи совршено дури и при ниски температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.

Издржливи тркала
Едноставно поместување

Четирите издржливи тркала во комбинација со пригодните странични рачки овозможуваат лесно движење на замрзнувачот.

Заклучување
Безбедно складирање

Некои модели имаат брави, што е погодно ако замрзнувачот е инсталиран надвор од станбената единица.

Брзо замрзнување

Функцијата FastFreeze овозможува замрзнување на храната на -24°C за да се зачуваат што повеќе хранливи материи во храната. По 48 часа, функцијата се исклучува автоматски и замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

Вентил за изедначување притисок

Полесно отворање

Вентилот за изедначување притисок осигурува дека хоризонталниот замрзнувач лесно се отвора секој пат бидејќи го изедначува воздушниот притисок помеѓу хоризонталниот замрзнувач и неговата околина.

 

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Хоризонтален замрзнувач
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A+
 • Боја на апаратот: Бела
 • Боја на врата: Бела
 • Врата: Метална
 • Шарка на вратата: самозатварачка врата
 • Основа: 4 тркалца
 • Број на ѕвездички: 4
 • Климатска класа: субнормална, нормална, тропска, суптропска

Карактеристики

 • Брзо длабоко замрзнување: Да
 • FreezeProtect -15°C: Да
 • Меморија во случај на прекин на струја: Не
 • EcoMode: Да

Опрема:

 • Сад за мраз: Не
 • Простор за замрзнување: 2 корпи
 • Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување на капакот
 • Заклучување на вратата: Да

Ефикасност

 • Вкупен нето капацитет: 384 l
 • Вкупен бруто капацитет: 385 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: нето: 384 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто: 385 l
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 54 h
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 316 kWh

Управување

 • Начин на управување: Електронско управување
 • Дисплеј: Не
 • Индикатор за отворена врата: Без аларм и говорна порака
 • Превисока температура во замрзнувачот: црвен сигнал
 • Регулација на температура: Да
 • Одмрзнување на змрзнувачот: Рачно нагодување

Технички податоци

 • Разладувачка течност: R600A
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Ширина: 1300 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 740 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 54 kg
 • Нето тежина на апаратот: 51 kg
 • Приклучна моќ:220-240 V

 

 

 

 

Тежина 53 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…