,

GORENJE GK6A10WG

Достапност:

На залиха


16.990 ден

На залиха

Спореди
 • Електричен шпорет GK6A10WG
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 600 mm
 • Енергетска класа: A

Рамномерно печено секогаш

Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите.Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна.Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.

Едноставно чистење

AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во садот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.

Доволно простор за сите тави и садови

Зголемената површина за готвење и поголемото растојание помеѓу горилниците нуди доволно простор за сите големини на тави и тенџериња. Елегантниот и рамен дизајн овозможува лесно лизгање и непречено користење на многу големи садови, со совршена стабилност за сите ваши кулинарски авантури.Навистина отпорен, а ултра мазен

Silver Matte

Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.

XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна

Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.

Фиока за складирање
Сè на дофат на раката

Практична фиока со многу простор за чување тави, садови за печење и други додатоци.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Комбиниран шпорет
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A
 • Боја: Бела
 • Тип на плоча: Комбинирана плоча
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Врата: Стаклена контролна плоча
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: SilverMatte
 • Материјал на поклопецот: Без капак
 • Шарка на вратата: Класична шарка на вратата
 • HomeMade облик на рерната: Да

Ефикасност

 • Употреблив волумен на рерната: 65 l
 • Тип на рерната: Конвенционална
 • Максимална површина на тавата за печење: 1316 cm²

Управување

 • Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Површина за готвење

 • Зона за готвење напред лево: Нормална рингла со ограничување на температурата
 • Ø лево напред (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење лево напред: 1000 W
 • Зона за готвење десно напред: Нормална
 • Ø десно напред (mm): 99
 • Моќност на зоната за готвење десно напред: 3000 W
 • Зона за готвење лево назад: Нормална
 • Ø лево назад (mm): 180
 • Моќност на зоната за готвење лево назад: 2000 W
 • Зона за готвење десно назад: Нормална рингла со ограничување на температурата
 • Ø десно назад (mm): 74
 • Моќност на зоната за готвење десно назад: 1900 W
 • Тип на решетка за плин: Емајлирана

Програми:

 • Долен и горен грејач, Долен грејач, Горен грејач, Чистење со AquaClean функција

Карактеристики

 • Осветлување на рерната: Назад
 • Горен грејач: Не

Опрема:

 • Водилки за тави: Водилки на извлекување
 • Скара со мотор: Не
 • Плехови: Длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната: 1
 • Сонда за месо (MeatProbe): Не
 • Крст за поддршка на сад: Не
 • Филтер за маснотии: Не
 • Затворени плински дизни: G20/20 природен гас
 • Тип на плин: G30/30 течен гас

Сигурност

 • Врата: Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор
 • Температура на вратата на рерната: Compact Door
 • Сигурносно заклучување на вратата: Не
 • Сигнализација на преостаната топлина: Не

Технички податоци

 • Потрошувачка на енергија: 0.78 kWh
 • Приклучна моќ: 5.2 kW
 • Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 600 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 44,1 kg
 • Нето тежина на апаратот: 40,7 kg
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…