,

GORENJE GV643D90

Достапност:

На залиха


26.500 ден

На залиха

Спореди

 

 • Машина за садови · GV643D90
 • Енергетска класа: A+++
 • Број на стандардни сетови: 16
 • TotalDry
 • Автоматско отворање на вратата
 • Број на корпи: 3
 • Начин на поставување: Целосно вграден,
 • Димензии: Ширина: 598 mm, Висина: 816 mm, Длабочина: 555 mm

 

FLEXUSE
Полнењето и празнењето на машината никогаш не било полесно

Системот со 3 корпи ви дава неверојатна флексибилност за сите ваши потреби. Средната корпа е опремена со трјалезни лежишта за најтивко и најглатко движење што некогаш ќе го доживеете. Прилагодливата висина на средната корпа за 4 cm со прилагодливата корпа за прибор за јадење овозможува вметнување и миење садови со различни големини и форми. Овој систем со 3 корпи ви овозможува да миете до 16 комплети садови истовремено.

БРЗА ПРОГРАМА 1Ч – Ефикасно и брзо

Ефикасна и брза програма дизајнирана за секојдневно миење на садови со малку исушени остатоци. Оваа програма работи на 65°C и завршува за 1 час.

Автоматска програма
Забава за двајца или дванаесет – садовите ќе бидат совршено чисти

Програма за миење садови која заштедува до 50% од енергијата едноставно со откривање колку се валкани садовите. Специјални сензори за заматеност на водата ја детектираат нечистотијата на садовите и го прилагодуваат времетраењето на главниот циклус на перење и температурата на водата за циклусот на перење, која може да биде помеѓу 45°C и 65°C. Затоа, автоматската програма е секогаш најоптималниот и енергетски најефикасен начин за миење садови.

Програма за самочистење
Секогаш совршено чиста машина за миење садови

Чистата када на машината за миење садови гарантира дека перформансот на миење секогаш ќе ги исполни вашите очекувања. Пуштете програма за самочистење еднаш месечно и никогаш нема да мора рачно да ги чистите кадата, прскалките или цевките.

Aqua Stop – Не грижете се за протекување

Со безбедносната функција на машината за миење садови, AquaStop, можете безбедно да ја оставите да работи во текот на ноќта или во ваше отсуство. Во случај на истекување или поплава, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испумпува водата од машината за миење садови. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот работен век на машината за миење садови.

Multi clаck – Прилагодени на секој сад

Овој навистина едноставен систем за прилагодување на корпата на две нивоа ви овозможува да ги сместите дури и најголемите тави и тенџериња во машината. Исто така, ја прави внатрешноста на вашата машина целосно приспособлива за вашите моментални потреби.

Екстра хиегиена – Секогаш чисто бебешко шише

Оваа програма вклучува дополнително плакнење со ладна вода проследено со темелно миење со топла вода на 70°C за да се елиминираат 99,9% од сите бактерии. Оваа програма која го имитира процесот на стерилизација е направена за сите оние со исклучително високи стандарди за хигиена.

Филтер за самочистење – Совршена работа на филтерот

Системот за испирање заедно со автоматското спречување на затнувањето на филтерот овозможува работа без грешки и значително помалку одржување.

Програма за стакло – Нежно миење дури и кристални чаши

Со оваа специјално развиена програма за стакло, Gorenje UltraClean машините за миење садови нежно се грижат за вашите најубави садови. Поради ниската температура, безбеден е за употреба дури и за кристални чаши.

Приклучок за топла вода – Повисока температура, помала потрошувачка

Gorenje машините за миење садови може да се поврзат на топла вода (до 70°C) наместо на ладна. Изборот за поврзување со топла вода го скратува времето на програмата и ја намалува потрошувачката на електрична енергија. Добро решение за околината, вашиот буџет и целото семејство.

Еко програма – За заштеда на енергија

Кога ќе ја изберете ECO програма, вашата машина за миење садови користи пониски температури на миење и плакнење и ја намалува количината на вода додека сепак обезбедува ефикасно перење.

16 сетови – Флексибилни како што ќе биде вашето време

 

Gorenje UltraClean машините за миење садови имаат доволно простор за сите ваши потреби. Три корпи овозможуваат миење на 16 сетови садови. Целосно флексибилниот ентериер овозможува различни поставки и е лесен за користење, па можете да организирате голема забава!

Горна прскалака – До 30% подобри резултати при миењето

Дополнителната прскалка која се наоѓа на врвот на машината обезбедува подобро покривање со вода и темелно плакнење што носи до 30% подобри резултати при миењето. Сите садови и прибор секогаш ќе бидат совршено измиени.

Дозер за детергент – Минималистички лизгачки дозер за детергент

Новите Gorenje машини за миење садови имаат минималистички дозер за детергент на лизгање од кој таблетите тивко излегуваат. Функционалноста на овој дозер кој лесно се чисти е поефикасно да го дозира детергентот и успешно да ги мие сите видови садови.

Паметно управување – Јасно и едноставно

Навигацијата низ опциите на машината за миење садови никогаш не била полесна. Сите контроли се ергономски поставени со јасна логика од лево кон десно. Иако сите модели имаат одличен ЛЕД екран, некои од понапредните модели се опремени со контроли на допир. Потребен е само еден допир за да започне програмата за миење садови.

 

Одложен почеток – Чисти садови, помала сметка за струја

Оваа програма служи да дефинирате почеток на програмата кога ви одговара, на пример кога е во сила евтина тарифа за електрична енергија. Садовите ќе бидат совршено измиени кога ќе ви требаат.

Телескопска трета програма
Флексибилност на вашите прсти

Прилагодливата трета корпа функционира како сад за прибор за јадење. Се поставува на врвот на кадата и додава практичен простор и флексибилност на вашата машина. Страничните панели може да се прилагодат во зависност од тоа колку простор ви треба.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машини за садови
 • Енергетска класа: A++
 • Линија: Essential линија
 • Боја: Црна
 • Basket helper colour: Turquoise
 • Материјал на прскалката: Пластично

 

Карактеристики

 • Број на стандардни сетови: 16
 • Систем на горната корпа: Мултиклак
 • Врата на лизгање: Не
 • Внатрешно осветлување: Не
 • ЛЕД индикатор: Не
 • Дополнителни можности:
  Програма за самочистење
  Total Dry
  автоматско отварање на вратата
  Функција Speedwash (4 дополнителни програми)
 • IonTech: Не
 • AutoDose System: Не

 

Ефикасност

 • Mотор: Стандарден
 • Потрошувачка на вода: 11 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3080 l
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0.87 kWh

 

Управување

 • Wi-Fi управување: Не
 • Управување: Контрола со допир (TouchControl)
 • Индикатор за крај на миење: Светлосно – звучен сигнал
 • Одложен почеток на миење: Одложен старт 0-24 часа
 • Функција за таблета 3 во 1: Да

Опрема

 • Број на корпи: 3
 • Горна корпа: 2 cup holders, Широк држач за нож, Фиксна подлога за чаши, Фиксни држачи, Foldable/dividable left CupHolder, Преклоплива лева полица за вино, Широка мрежа
 • Корпа за кујнски прибор: Широка мрежа, Преклопувачки/делив заден држач,
 • Горна корпа (дел за прибор): Dividable and removable
 • Повеќенаменска долна корпа: Да

Сигурност

 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика: Да
 • Внатрешност: Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Програми

 • Програми: 1 час миење, Кристални чаши, Хигиенски програм, Економична програма, Автоматска програмa, Интензивно миење
 • Можност за креирање на сопствени програми: Памтење на програмите
 • Температура на миење (°C): 40/55/60/65/70

Технички податоци

 • Бучност: 45 dB(A)
 • Ширина: 598 mm, Висина: 816 mm, Длабочина: 555 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 37 kg
 • Нето тежина на апаратот: 32 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

 

 

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…