,

GORENJE K17BK

Достапност:

Нема на залиха


Големина на садот: 1,7 l
Ротација 360°
Автоматско исклучување
Аналоген термостат
Вклучување со притискање на копче
Портокалова
Strix Термостат
Копче за отварање на капакот
Филтер против бигор кој се отстранува
Индикатор за нивото на водата
Простор за сместување на кабелот
Гумени ногарки за стабилност
Заштита од прегревање
Сигурносен систем
Заклучување на капакот
Куќиште: Пластика + метал
Боја: Црна
Должина на приклучен кабел: 0,7 m
Приклучна моќ: 2.200 W

2.100 ден

Нема на залиха

Спореди

 

 • Волумен на садот : 1.7 l
 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода
 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот
 • Автоматско исклучување
 • Гаранција: 2 години

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ОД 1,7 ЛИТРИ – Врела вода за повеќе пијалаци

Капацитетот на бокалот за вода од 1,7 литри ќе ви овозможи еднаш да зовриете вода, а сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топли напитоци. Совршен асистент дури и кога имате куп пријатели кои доаѓаат во посета.

Филтер против бигор – Отстранлив и се мие

Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Бокал за греење вода
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Волумен на садот: 1.7 l

Управување

 • On/off копче: Оn/Off копче
 • Индикатор за работа: Портокалова боја индикатор
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Да

Карактеристики

 • Ротација 360°: Да
 • Автоматско исклучување: Да
 • Едноставно отворање на капакот: Копче

Опрема

 • Термостат: Аналоген
 • Филтер против бигор кој се отстранува: Отстранлив

Сигурност

 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот: Да
 • Сигурносен систем: Да
 • Заклучување на капакот: Да

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност
 • Основа: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 700 mm
 • Ширина: 212 mm, Висина: 240 mm, Длабочина: 150 mm
 • Нето тежина на апаратот: 0,9 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1,3 kg

 

SKU: СИБО083 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…