-13%
,

GORENJE KR1800SM

Достапност:

Нема на залиха


3.490 ден 3.990 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Површина за скара (wxl) cm: 29X22,
 • Број на подесувања на температурата: 4
 • Гаранција: 2 години

ТРИ ПОЗИЦИИ ЗА ГРИЛ

Подготвен да го задоволи секој вкус

Краткото време за готвење, моќната и рамномерно распоредена топлина и директниот контакт и со долната и со горната плоча или решетката ја прават оваа контактна скара идеална за готвење храна на која сакате да ги гледате тие ознаки за скара. Опцијата да се подигне горното место за скара и да се држи на место ќе се покаже погодна кога загревате сендвичи со отворено лице или правите гратини. Решетката може целосно да се отвори и за дополнителна површина за печење.

Постојано одлични резултати

Опцијата за термостатско поставување овозможува печење на скара на точно поставена температура за одлични резултати секој пат. Можете да изберете температура помеѓу четири нивоа. Кога ќе се достигне поставената температура, контролното светло се исклучува. Плочите за скара се загреваат брзо, заштедувајќи ви многу од вашето драгоцено време.

Здраво печење без маснотии

Специјалната обвивка со ефект на гранит спречува храната да се залепи на плочата за скара или решетката, што овозможува здраво печење на скара без маснотии, а храната ги задржува хранливите состојки, аромата и бојата. Кога грејната плоча ќе се олади, едноставно избришете ја со памучна крпа.

Секогаш вкусна храна

Обезбедување брз и здрав оброк од месо, риба и вкусни панини. Кратко време за готвење, интензивна и рамномерна топлина и директен контакт од горните и долните плочи за скара ги блокираат природните сокови и ја задржуваат високата хранлива вредност на храната на скара.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Контактен грил
 • Материјал на плочата: Алуминиум

Ефикасност

 • Површина за печење (ШxВ): 29X22
 • Температурни нивоа: 4
 • Број на нивоа на печење: 4

Управување

 • Индикатор на температура: Да
 • Индикатор за работење: Портокалова

Карактеристики

 • Слој на плоча за оптимални резултати: Нелеплива
 • Прилагодливата висина овозможува печење понежни парчиња на скара: Да
 • Функција за останување топло: Не
 • Вертикално складирање зафаќа помалку простор: Да
 • Работната положба ги проширува можностите за користење: Отворена и затворена

Опрема

 • Реверзибилни двострани плочи: Не
 • Плоча за печење: Ребреста плоча за печење
 • Плоча обложена со тефлон: Еднострана плоча што се отстранува
 • Грејач: Конвенционален грејач со отпор
 • Рачка за носење: да
 • Флексибилна шарка: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 900 mm
 • Ширина: 350 mm, Висина: 135 mm, Длабочина: 305 mm
 • Нето тежина на апаратот: 2,4 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 3 kg
SKU: СИТО119 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 2 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…