-6%
,

GORENJE NRK6192CLI

Достапност:

Нема на залиха


Енергетска класа: A++
Бруто капацитет: 320 l
Тип на апарат: Самостоен
Димензии (ШxВxД): 60 ? 185 ? 59,2 cm

39.990 ден 42.500 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Енергетска класа: E
 • Димензии:185х60х59,2cm
 • Капацитет на фрижидер: 203L
 • Капацитет на замрзнувач: 99L
 • Ниво на бучава: 38dB
 • Гаранција: 5 години

 

ADAPTTECH ТЕХНОЛОГИЈА
Ја следи фреквенцијата на отворање на вратата

Честото отворање на вратата на ладилникот предизвикува ненадејно зголемување на температурата. Така, храната е подложена на термален шок и како резултат на тоа таа може побрзо да се расипе. Револуционерната AdaptTech технологија ја следи фреквенцијата на отворање на вратата во текот на првата недела од употреба на ладилникот. Кога системот ќе почувствува дека вратата на ладилникот се отвора почесто, тој автоматски прво ја снижува температурата за 1 до 2°С пред моментот на отворање со цел да се постигне постојана оптимална температура и да се заштити храната од расипување.

Предности од природниот процес на јонизација

IonAir системот со MultiFlow 360° функцијата го прочистуваат воздухот во ладилникот и ја одржуваат свежината на храната преку природниот процес на јонизација. Негативно наелектризираните јони што се создаваат во внатрешноста на апаратот ја освежуваат атмосферата и помагаат во создавањето идеална средина за складирање на храната. Циркулирањето на јонизираниот воздух е овозможено со системот MultiFlow 360° кој внесува свеж воздух со помош на 14 вентилациски отвори за да се одржи константна температура во секоја полица.

Спречува насобирање на лед

NoFrost Plus технологијата е докажана како најдобар систем за ладење на пазарот со оглед на тоа дека таа ефикасно спречува насобирање на лед во внатрешната преграда на замрзнувачот. Со оглед на тоа дека таа нуди многу повеќе од стандардните модели на NoFrost, ја нарековме NoFrostPlus. Во делот за ладење на фрижидерот Classico, овој систем е дополнително надграден со IonAir MultiFlow 360° системот за создавање оптимални услови за складирање на храната.

Eco Mode Заштеда на енергија

За време на периоди на поретко користење (отворање на вратата) или отсуство од дома, како што е одмор, Eco програмата може да обезбеди оптимална температура додека штеди енергија. Еко температури во комбинираниот фрижидер-ладилник: 5 °C замрзнувач: -18 °C

Брзо замрзнување на храната

Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

Ефикасно осветлување кое обезбедува добра прегледност

LED осветлувањето во фрижидерот обезбедува одлично и ефикасно осветлување. Трае 30 пати подолго од стандардното осветлување и заштедува 10 пати повеќе енергија.

Нема ограничувања за отворање на вратата

Поради функционалноста за отворање на вратата на фрижидерот под прав агол, сите полици и канти може целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени на страничен ѕид или во непосредна близина на работна плоча или друг уред.

Спецификација на производот:

 • Тип на апарат: Комбинирани фрижидери – замрзнувач Долу
 • Енергетска класа: Е
 • Волумен на замрзнувачот: 96 l
 • Зафатнина во фрижидер: 204 l
 • Ширина: 60 ​​см, висина: 185 см, длабочина: 59,2 см
 • Боја: Беж
 • Гаранција: 5 години

Карактеристики

 • IonAir технологија со Multiflow 360° – Да
 • AdaptTech: Интелигентен систем за прилагодување на навиките на корисникот – Да
 • Регулатор на влажност на воздухот – Не
 • Прекинувач за брзо замрзнување – Да
 • NoFrost Plus
 • Циркулација на воздухот – Multiflow 360°: Мулти 3D воздух дува
 • EcoMode – Да

Технички податоци

 • Вградување: можност за поставување на апаратот во кујнскиот отвор Ширина 60 cm
 • Бучава (макс.) 38 dB(A)
 • Број на компресори 1 компресор
 • Ладилно средство (гас) R600a
 • Дозволено е поставување на уредот
 • Број на независни системи за ладење 1
 • Ширина на производот 600 mm
 • Висина на производот 1850 mm
 • Длабочина на производот 592 mm
 • Ширина на спакуваниот производ 640 mm
 • Висина на пакуваниот производ 1910 mm
 • Длабочината на спакуваниот производ е 700 mm
 • Напон 220-240 В
 • Моќност на поврзување 70 W

 

Ефикасност

 • Вкупен волумен 300 l
 • Капацитет на замрзнување (24h) 10 kg
 • Време на складирање во случај на прекин на струја. енергија 10 ч
 • Проценета годишна потрошувачка на електрична енергија. енергија 241,81 kWh

Управување

 • Тип на екран – Електронска контрола со LED екран
 • Метод на управување – Електронски
 • Индикатор за отворена врата – Звучен аларм
 • Сигнал за превисока температура во областа за ладење – Звучен аларм и бел сигнал
 • Превисока температура на замрзнувачот – Нема аларм, сигнал или говорна порака
 • Прилагодлива температура на замрзнувачот – бр
 • Одмрзнување на одделот за фрижидер – Автоматско
 • Одмрзнување на преградата за замрзнување – Автоматско

Опрема на фрижидерскиот простор

 • Хромиран држач за шишиња
 • Сад за јајца/лед – Не
 • Држач за шишиња со стопер
 • 1 сад за овошје и зеленчук
 • 1 прилагодлива полица
 • 1 прилагодлива горна полица
 • Приклучок за вода – Не

Опрема за замрзнувач

 • 1 класичен сад за мраз
 • Сад за коцки мраз – Не
 • 3 фиоки
 • Нема осветлување
 • LED осветлување на таванот
 • Број на прилагодливи полици во одделот за фрижидер – 2
 • Стаклена полица(и) во просторот за ладење – 4
 • Сад за јајца 1/8

 

 • Бруто тежина: 60 кг
 • Нето тежина: 58 кг
 • Ниво на бучава: 38 dB(A)
SKU: ФР60164 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 60 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…