-8%
,

GORENJE RK6191ES4

Достапност:

Нема на залиха


Енергетска класа: A+
Бруто капацитет: 320 l
Тип на апарат: Самостоен
Димензии (ШxВxД): 60 ? 185 ? 59,2 cm

23.490 ден 25.500 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Класа на енергетска ефикасност: F
 • Тип на конструкција: Самостоен
 • Ширина на производот: 600 mm, Висина на производот: 1850 mm

Голема фиока за овошје и зеленчук

Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашата храна. Ниската температура го зголемува квалитетот на вашиот производ.

Заштеда на енергија

Во случај на продолжено отсуство, фрижидерот може да се постави да работи во режим на штедење енергија бидејќи вратата е постојано затворена.

Заштеда на вашите пари

Апаратите стари 15 или повеќе години трошат до три пати повеќе енергија од новите. Новите модели на Gorenje доаѓаат со одлична топлинска изолација, апаратите можат да се пофалат со подобрено запечатување на вратите, врвни компоненти на системот за ладење и електронска регулација што ја намалува потрошувачката на енергија на минимум.

Помалку мраз, повеќе заштеда на енергија

Подобрената изолација ефикасно го намалува таложењето мраз на храната и мразот во внатрешноста на апаратот. Ова значи помалку мачно одмрзнување и помала сметка за струја.

Низок шум

Фрижидерот работи на ниво на бучава од само 38 dB, што е тивко како шепотен разговор меѓу двајца луѓе. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и иновативните решенија на системот за ладење.

Добро средена и ефикасна

LED осветлувањето во фрижидерите обезбедува одлично и високо ефикасно осветлување. Неговиот корисен век е триесет пати подолг од оној на конвенционалните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.

Нема ограничувања за отворање на вратата

Поради функционалноста за отворање на вратата на фрижидерот под прав агол, сите полици и канти може целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени на страничен ѕид или во непосредна близина на работна плоча или друг уред.

Генерални информации

 • Тип на апарат: Комбиниран фрижидер
 • Тип на конструкција: Самостоен
 • Линија на производот: Essential Line
 • Класа на енергетска ефикасност: F
 • Класа на бучава: C
 • Локација на одделот за замрзнување: Долу
 • Боја на апаратот: Сиво-метална текстура
 • Боја на вратата: Металик сива
 • Материјал на вратата: лакиран
 • Отворање на вратата: десно реверзибилно
 • Број на врати: 2
 • Тип на основа: 2 фиксни/2 прилагодливи стапала
 • Оцена на ѕвезди: Свежа храна, 4 ѕвезди
 • Климатски класи: Субнормални, Нормални, Суптропски, Тропски

Ефикасност

 • Вкупен волумен: 314 l
 • Капацитет на одделот за ладење: 205 l
 • Капацитет на преградата за замрзнување: 109 l
 • Капацитет на замрзнување за 24 часа: 5 kg
 • Безбедно време за прекин на струја: 16 ч
 • Годишна потрошувачка на енергија (Aec): 294 kWh

Контрола

 • LED дисплеј: Не
 • Тип на контрола: Механичка
 • Индикатор за отворена врата: Без Звучен аларм
 • Звучен и визуелен сигнал за висока температура во фрижидерот: без Звучен аларм
 • Замрзнувач прилагодлив на температура: Не
 • Режим на одмрзнување на просторот за ладење: Автоматски
 • Режим на одмрзнување на преградата за замрзнување: Рачно

Карактеристики

 • AdaptTech: Адаптивен интелигентен систем: Не
 • Регулатор за влажност на тавата Crisper: Не
 • Frost less, помалку мраз: Да
 • Програма за зачувување EcoMode: Не

Опрема во фрижидер

 • Сад за шише на вратата: 1 единечен сад без стопер
 • CrispZone фиока за зеленчук: да
 • Послужавници во вратата на фрижидерот: 2 тацни за врати
 • Вентилатор за ладење: Не
 • Осветлување на одделот за фрижидер: LED на таванот
 • Број на прилагодливи полици во одделот за фрижидер: 3
 • Број на стаклени полици во одделот за фрижидер; 4
 • Сад за јајца: 1/6

Опрема во зaмрзнувач

 • Сад за мраз: 1 класичен
 • Сад за коцки мраз: Не
 • Преграда за замрзнување: 3 фиоки
 • Осветлување на преградата за замрзнување: Без осветлување
 • Број на стаклени полици во одделот за замрзнување: 1

Технички податоци

 • Можност за вградување на апаратот во кујнската ниша: Ширина 60 см
 • Ниво на бучава (макс): 38 dB(A)
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Водоснабдување: Не
 • Вид на ладилно средство: R600A
 • Поставување на апаратот: Дозволено
 • Број на независни системи за ладење: 1
 • Ширина на производот: 600 mm
 • Висина на производот: 1850 mm
 • Длабочина на производот: 592 mm
 • Бруто тежина: 57 кг
 • Нето тежина: 55 кг
SKU: ФР60156 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 56 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…