,

GORENJE SMK150E

Достапност:

На залиха


1.800 ден

На залиха

Спореди
 • Мелница за кафе · SMK150E
 • Моќност на моторот (max): 150 W
 • Сад за кафе во зрна: 60 g
 • Материјал на ножот: Инокс
 • Гаранција: 2 години

ЛЕСЕН ЗА РАКУВАЊЕ
Направено за секојдневна употреба

Благодарение на мелниците за кафе од Gorenje, повеќе не мора да се задоволувате со кафе со просечен вкус. Тие се лесни за употреба, преносливи и веднаш стануваат дел од секоја кујна, подготвени за секојдневна употреба. Имаат отстранлив сад за да можете да го истурите меленото кафе директно во апаратот за кафе.

Секогаш уредна работна плоча

Безбедносниот капак и кабелот што се намотува во куќиштето на цедачот го елиминира нередот на работната површина.

Свежи сечкани билки при рака

Во разноврсната мелница за кафе од Gorenje, можете да сечкате зачини, билки и јаткасти плодови.

Основни информации

 • Тип на апарат: Мелница за кафе
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: Рерна од не’рѓосувачки челик
 • Материјал на ножот: Инокс

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 150 W

Управување

 • Дисплеј: Не
 • On/off копче: Копче за инстантна моќност – On/off со заштитник

Карактеристики

 • Сад за кафе во зрна: 60 g

Сигурност

 • Заштита од прегревање за дополнителна безбедност: Да
 • Сигурносен прекинувач за совршена безбедност: Да
 • Сигурносен прекинувач: Да

Додатоци

 • Нож за ефикасно мелење: Нож за ефикасно мелење
 • Нож за ситно мелење: Да
 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Чистење

 • Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење: Не

Технички податоци

 • Приклучна моќ: 150 W
 • Ширина: 85 mm, Висина: 215 mm, Длабочина: 105 mm
 • Должина на приклучен кабел: 700 mm
 • Нето тежина на апаратот: 0.8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 0.9 kg
SKU: СИРА722 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…