-8%
,

GORENJE SVC144FBK

Достапност:

На залиха


Безжична употреба,
Батерии: Литиум-јон,
Четка: Електрична турбо четка

7.990 ден 8.700 ден

На залиха

Спореди

 

 • Правосмукалка · SVC216GFW
 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Безжична употреба
 • Батерии: Литиум-јон
 • Четка: Електрична турбо четка

ПОСТОЈАНА ЕФИКАСНОСТ

Постојана моќ на вшмукување за време на работата

Благодарение на моќната литиумска батерија со 2.000 mAh, нема да почувствувате губење на моќта на вшмукување за време на работата. Дури и со полупразна батерија, ќе имате супериорни резултати на вшмукување.

Турбо четка со мотор
Врвен асистент за чистење на сите видови подови

Турбо четката има свој електромотор, кој овозможува исклучително ефикасно собирање прашина во секој момент на работа. Чистењето на четката е лесно, бидејќи делот што се одвојува се отстранува со едноставен механизам на допир.

Eкстра низок дофат
Нема промашени кривини

Моќните LED диоди ги осветлуваат темните области. Флексибилниот спој на вратот ќе ви овозможи лесно да стигнете под гардеробите, масите и софите.

2 во 1 Рачна или исправена правосмукалка

Две правосмукалки во една! Класичната правосмукалка се претвора во рачна за само неколку секунди. Откако ќе завршите со вакуумирање на подот, можете да продолжите со полиците, софата и внатрешноста на автомобилот.

Лесно за празнење
Не ги валкајте рацете

Садот за нечистотија лесно се празни. Само отпуштете ја рачката, отворете ја и истресете ја нечистотијата.

Го продолжува времето на работа
До 60 минути безжично правосмукалка

Најновата литиумска батерија овозможува значително подолго време од претходните модели. Времето на работа до 60 минути ви овозможува да ја исчистите куќата со едно движење. Тоа зависи од поставките за брзина, типот на подот и потребната моќ за чистење. Исто така, има практично помало време на полнење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка; Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црна
 • Батерии: Литиум-јон
 • Употреба: 2 во 1

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 108 W
 • Моќ на всисување: 22 W
 • Број на батерии: 4
 • Волумен на садот за прашина: 0,6 l
 • Време на работа: до 50 минути на минимална брзина

Управување

 • Управувачка локација: На апаратот
 • Регулирање на моќноста: со копче на рачката
 • Мек старт на моторот (SoftStart): Да
 • Контролно светло за повторно полнење: Да
 • Индикатор за наполнета батерија: Да
 • База за полнење: База за полнење стакло

Опрема

 • Четка: електрична турбо четка
 • Ногарки: Гумирани тркалца:
 • Број на тркала: 4
 • ХЕПА филтер: 1 ХЕПА филтер
 • Додаток мала четкичка и додаток за агли

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 35 mm
 • Должина на телескопската цевка: 800 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 8 m
 • Должина на приклучен кабел: 6000 mm
 • Бучност: 80 dB(A)
 • Ширина: 260 mm, Висина: 1180 mm, Длабочина: 170 mm
 • Нето тежина на апаратот: 3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 4,3 kg
 • Приклучна моќ: 90 W

 

 

SKU: ПРХЕ0018 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 3 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…