-15%
,

GORENJE TG2000LCB

Достапност:

На залиха


4.590 ден 5.400 ден

На залиха

Спореди
 • Електрична скара · TG2000LCB
 • Моќност на грејачот: 1800 W
 • Површина за печење (ШxВ): 1536
 • Едноставно печење
 • Двострани плочи
 • Гаранција: 2 години

РЕБРЕСТА ИЛИ РАМНА ПОВРШИНА НА ПЛОЧАТА
Двострана плоча која одговара на сите потреби за готвење

Плочата на скарата има ребреста површина за печење од едната страна и рамна површина од друга страна. Со вртење на плочата, може да добиете различни ефекти на печење. Може да уживате во извонредно печени стекови или зеленчук на скара со совршена трага од грил кога печете на ребрестата плоча. Можете да ја користите рамната плоча за да печете јајца или палачинки.

Секогаш на место

Со вртење на едно копче за миг ќе ја прилагодите висината на едната ногарка на скарата. На тој начин, можете да ја поставите скарата на нерамна површина и да ја израмните. Ова ви дава целосна контрола и одлични резултати во печењето.

За порции за целото семејство

Исклучително големата употреблива површина за печење (32 × 48 cm, 1536 cm2) ви овозможува да печете голема количина на различна храна истовремено. Совршена е за забава и уживање во подготовка на скара со семејството и пријателите.

Секогаш одлични резултати

Прецизниот регулатор на температура обезбедува одлични резултати без разлика дали печете подебели парчиња месо или потенки парчиња зеленчук. Кога ќе се достигне избраната температура, контролното светло се гаси. Плочата се загрева многу брзо, што ќе ви заштеди драгоцено време.

Рамномерно загревање на плочата за совршени резултати

Оваа скара има приклучна моќ од 1800 W. Грејачот е свиткан и скриен под грејната плоча и ефикасно ја покрива целата површина за печење. Дистрибуцијата на топлина е еднаква и дава одлични резултати.

Здраво и вкусно печење

Не грижете се за маснотиите што може да се залепат на скарата. На плочата има отвор преку кои вишокот на маснотии се цеди во плехот под плочата. Садот лесно се отстранува и чисти, истовремено обезбедувајќи здраво печење без вишок маснотии.

Здраво печење без маснотии

Посебна нелеплива облога на плочата гарантира дека храната нема да се лепи на плочата. Така, оваа скара овозможува здраво печење на храната без дополнителни маснотии. Храната со тоа ќе ги задржи сите хранливи материи, арома, вкус и боја.

Истражете ја колекцијата

Сакаме да бидеме извор на практични идеи кои ги прават секојдневните задолженија малку полесни, животот помалку сложен и попријатен. Создадовме решенија кои придонесоа за поедноставен живот. И ја создадовме Life Collection. Ви нудиме ефективни, лесни за употреба и внимателно дизајнирани мали кујнски помошници. Истражете и изберете унифициран дизајн на смути блендер, скара, тостер, рачен блендер, миксер, дехидратор за храна…

Основни информации

 • Тип на апарат: Електрична скара
 • Материјал на плочата: Алуминиум

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1800 W
 • Површина за печење (ШxВ): 1536
 • Големина на плочата за печење: Големина на плочата XXXL
 • Број на нивоа на печење: 5

Управување

 • Индикатор на температура: Да
 • Термостат: Аналоген
 • Индикатор за работење: Црвен индикатор за работа

Карактеристики

 • Слој на плочата за оптимални резултати: Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати
 • Прилагодување на висината: Да
 • Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm): Да
 • Работна позиција: Отворена скара
 • Едноставно печење: Да

Опрема

 • Двострани плочи: Да
 • Плоча за печење: Ребрасти плочи за печење
 • Тефлонска плоча: Плоча обложена со слој кој не се лепи
 • Грејач: Конвенционален грејач
 • Одводен канал за истекување на маслото: Да
 • Вклучени додатоци: Сад за течност

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 1200 mm
 • Ширина: 490 mm, Висина: 90 mm, Длабочина: 325 mm
 • Нето тежина на апаратот: 3.2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 3.9 kg
Тежина 3 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…