,

GORENJE VB 12/55

Достапност:

На залиха


700 ден

На залиха

Спореди
 • Вреќи за заварувач со вакум кеси (фолија) · VB12/55
 • Ширина на фолија: 120 mm, должина на фолија: 550 mm

DUOPLAST МРЕЖА
Цврсто затворени за да не може да помине воздух

Комбинацијата на два вида пластика создава совршена заптивка која не дозволува воздухот да помине низ него, што ја продолжува свежината на пакуваната храна.

Измијте, исушете, употребете повторно

Ќесите во кои се складирани овошје, зеленчук, тесто или сува храна може да се измијат и повторно да се користат. Измијте ги вреќичките со рака, оставете ги целосно да се исушат и повторно исчистете со правосмукалка!

Од свежа до маринирана храна

Користете ги овие висококвалитетни ролни и кеси за запечатување и вакумирање на сува или течна храна. Ќесичките затворени со вакуум го спречуваат губењето на сокот и мирисот. Зачинетата храна ќе биде исклучително добро маринирана. Совршено е и за сос-виде готвење.

 • Тип на уред: Вреќи за вакумски запечатувач на кеси (фолија)
 • Хигиенски: Да
 • Број на кеси: 30
 • Оригинал: Да
 • Водоотпорен: Да
 • Повеќекратна употреба: Да
 • Прилагодено за готвење: да
 • Без вкус и мирис: да
 • Ширина на фолија: 120 mm
 • Должина на фолија: 550 mm
 • БАР код: 3838942741173
 • Шифра на производ: 347066
Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…