,

GORENJE VB28/300 KESE ZA VAKUMERKA

Достапност:

На залиха


700 ден

На залиха

Спореди
 • Кеса за вакумирање · VB28/300
 • Ширина на фолијата: 280 mm
 • Должина на фолијата: 3000 mm

DUOPLAST МРЕЖА
Цврсто затворен за да не може воздух да влезе или излезе

Два типа пластика се комбинирани за да се обезбеди совршено херметички затворање и да се продолжи рокот на траење на складираната храна.

Измијте, исушете и повторно употребете

Ќесите кои претходно содржеле овошје, зеленчук, леб и суви производи може да се мијат и повторно да се користат. Кесите може да се перат на рака. Исушете се целосно. Потоа може повторно да се исчистат со правосмукалка.

Од свежа до маринирана храна

Користете ги овие висококвалитетни ролни и кеси за запечатување и вакуумирање на сува или течна храна. Запечатените вреќички со правосмукалка го спречуваат губењето на сокот и аромата. Зачинета храна Ќе биде исклучително добро маринирана. Совршено е и за сос-виде готвење.

Додатоци

 • Тип на апарат: Кеса за вакумирање
 • Хигиенско чување: Да
 • Број на веќички: 3
 • Оригинален: Да
 • Вакумирано: Да
 • Повторно употреблива: Да
 • Погодна за готвење: Да
 • Неутрален вкус и мирис: Да
 • Ширина на фолијата: 280 mm
 • Должина на фолијата: 3000 mm
 • EAN Код: 3838942741166
 • Код: 347064
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…