-11%
,

GORENJE VS120W

Достапност:

На залиха


3.990 ден 4.490 ден

На залиха

Спореди
 • Лепач на кеси · VS120W
 • Моќност: 120 W
 • Максимална моќ на вакумирање: 750 mbar
 • Должина на приклучниот кабел: 300 mm
 • Гаранција: 2 години

СКЛАДИРАЊЕТО Е ЛЕСНО
Напреден начин на чување храна

Лепачот за кеси од Gorenje е идеален додаток во кујната со својот стилски дизајн и е лесен за користење. Исклучително е корисен за складирање на разни намирници – од пакување претходно зготвени оброци до складирање риба и месо без непријатни мириси.

Мал и уреден

Апаратите за вакуумирање денес не се толку гломазни. Апаратот за вакуумирање од Gorenje е компактен по големина и има елегантен и атрактивен дизајн. Тој не зазема многу простор на кујнската маса. Веќе не треба ни да се грижите за заплетканиот кабел, бидејќи овој апарат има практичен простор за складирање на кабелот.

Според вашите потреби

Сега можете да заштедите храна со притискање на копче. Без разлика дали сакате само да ја запечатите кесата или да ја вакуумирате, апаратот за вакуумирање од Gorenje ќе го направи тоа наместо вас. Едноставно ставете ја храната во кесата за вакуумирање и притиснете го копчето за вакуумирање или запечатување. Ако изберете вакуумирање, апаратот ќе го извлече целиот воздух од кесата со храна, а кога ќе се изгасне сигналното светло, ќе знаете дека процесот на вшмукување и запечатување е завршен. Така, вакуумираната кеса и храната во неа сега се заштитени од загадувачи.

Од свежа до маринирана храна

Овозможува вакуумирање на сува и течна храна. Вакуумски затворените кеси спречуваат губење на вкусот и аромата. Таквата храна е погодна и за готвење „sous-vide“.

Според вашите потреби

Сега можете да заштедите храна со притискање на копче. Без разлика дали сакате само да ја запечатите кесата или да ја вакуумирате, апаратот за вакуумирање од Gorenje ќе го направи тоа наместо вас. Едноставно ставете ја храната во кесата за вакуумирање и притиснете го копчето за вакуумирање или запечатување. Ако изберете вакуумирање, апаратот ќе го извлече целиот воздух од кесата со храна, а кога ќе се изгасне сигналното светло, ќе знаете дека процесот на вшмукување и запечатување е завршен. Така, вакуумираната кеса и храната во неа сега се заштитени од загадувачи

За подобра организација

Апаратот за вакуумирање од Gorenje може да се користи и за вакуумирање на непрехранбени предмети. На пример, можете да вакуумирате торба и да направите херметички пакет во кој вашите работи, како мобилен телефон или облеки, ќе бидат безбедни од мокрење додека сте надвор во природа.

Основни информации

 • Тип на апарат: Лепач на кеси
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Компактна големина: Да

Ефикасност

 • Максимална моќ на вакумирање: 750 mbar
 • Моќност: 120 W
 • Извлекување на воздух: 9

Управување

 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Електронско управување: Да
 • Параметри за време за целосно прилагодување: Да
 • Индикатор за работење: Бела
 • Одбранa програмa: Да

Карактеристики

 • Лепење: Да
 • Вакумирање: Да

Опрема

 • Вакуум цевка: Не
 • Додаток за сад за вакумирање: Да
 • Број на кеси во пакувањето: 10

Додатоци

 • Вреќички: Да
 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Должина на приклучниот кабел: 300 mm
 • Ширина: 380 mm, Висина: 59 mm, Длабочина: 152 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1.4 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 2.1 kg
Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…