,

GORENJE BHI611AS

Достапност:

На залиха


Енергетска класа на осветлувањето: А
Максимален проток : 647 m?/h
Пречник на одводното црево: 15 cm
Тип на осветлување: LED
Моќност на осветлување: 10 W

12.900 ден

На залиха

Спореди

 

 • Енергетска класа: C
 • Вграден во елемент
 • Управување: Преклопник
 • Бучност: 71 dB(A)
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h
 • Димензии: Ширина: 524 mm, Висина: 252 mm, Длабочина: 289 mm

LEDLIGHT
Готвење со идеално осветлување

LED осветлувањето обезбедува одлично и исклучително ефикасно осветлување на ринглата и претставува важен естетски и функционален елемент во кујната. Нејзиниот животен век е триесет пати подолг во споредба со конвенционалните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.

Аспираторот за рециркулација влече пареа и воздух контаминиран со мириси за готвење низ филтерот и го враќа чистиот воздух во кујната.

Аспираторот за рециркулација го влече воздухот заситен со пареа и мириси низ филтерот, а потоа го враќа прочистениот воздух во кујната. Ако не е можно да се инсталираат издувни цевки, тогаш рециркулацијата на воздухот е алтернативна опција. Во овој случај, воздухот минува низ филтер за јаглен кој ја отстранува пареата од готвењето и мирисите, а чистиот воздух повторно се враќа во кујната. Кујнските аспиратори со рециркулација се лесни за инсталирање и обично се користат во станови каде што инсталирањето на издувните цевки е исклучително тешко. Јаглеродниот филтер треба да се менува еднаш или двапати годишно, во зависност од тоа колку често се користи аспираторот.

Повеќе енергија со помалку шум

Бидејќи кујната е новата централна просторија во модерните апартмани, посветуваме поголемо внимание на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор Во последниве години, аспираторите во кујната станаа значително поспособни, а ние во Горење сè повеќе користиме материјали за звук Изолација со вакви апарати Можете да го намалите шумот на кујнскиот аспиратор: • Наместо истегнување, ребрести цевки, • Протокот на воздухот низ нерамномерната внатрешност на цевката што може да се прошири до препорачаниот дијаметар на цевката низ целиот систем за вентилација Нивото на бучава е изразено во децибели (dB).

Опис:

 • Интегриран кујнски аспиратор
 • Издувно и проточно
 • Енергетска класа: C
 • Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло
 • Боја на куќиште/декоративен оџак: Метал
 • Енергетска класа на осветлувањето: A
 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: C
 • Енергетска класа на проток на воздух: D
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h
 • Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 331 m³/h
 • Пречник на одводното црево: 150 cm
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1:
 • 256 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2:
 • 369 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3:
 • 494 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 4:
 • 647 m³/h
 • Механичко управување
 • Управување: Преклопник
 • Број на степени на вентилаторот: 4
 • Тип на осветлување: LED
 • Копче за уклучување/исклучување на светлото
 • Осветлување: 2
 • Моќност на осветлување: 10 W
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии
 • Јаглен филтер: 336821
 • Филтер за маснотии кој се мие
 • Број на мотори: 1
 • Максимална бучавост: 71 dB(A)re1pW
 • Висина: 252 mm
 • Годишна потрошувачка на енергија: 1.144 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 52..40 × 25..20 × 28..90 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65..40 × 35..80 × 34..90 cm
 • Нето тежина на апаратот: 52 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 64 kg
 • Приклучна моќ: 206 W
SKU: ВГАС036 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 5 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…