,

GORENJE WHC63CLI

Достапност:

На залиха


Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW
Максимален проток на воздух при
издувно функционирање: 650 m?/h
Енергетска класа: B
Gorenje Classico
Димензии (ШxВxД): 60 ? 69,5 ? 50

15.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Максимална бучава: 70 dB(A)re1pW
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h
 • Енергетска класа: B
 • Gorenje Classico
 • Димензии (ШxВxД): 60 x 69,5 x 50

ФИЛТРИ ЗА МАСНОТИИ БЕЗБЕДНИ ВО МАШИНА ЗА МИЕЊЕ НА САДОВИ

Металните филтри за маснотии во аспираторите на Gorenje лесно се отстрануваат и чистат. Тие може да се мијат рачно или во машина за миење садови со помош на деликатна програма.

Копчиња и рачка со златна завршница

Дизајнот на аспираторот во мат боја на слонова коска е надополнет со препознатлива рачка во стара златна боја. Копчињата овозможуваат традиционална контрола на аспираторот и неговите функции. Декоративната рачка што одговара на дизајнот на целата колекција одлично го надополнува изгледот на аспираторот и го нагласува неговиот класичен карактер.

Основни информации

 • Тип на апарат: Аспиратор – самостоен
 • Линија: Classico
 • Енергетска класа: B
 • Начин на поставување: Самостоен на ѕид
 • Тип на аспиратор: Куполен
 • Начин на работа: Издувно и проточно
 • Материјал на куќиште: Лакирана површина
 • Материјал на декоративен оџак: Лакиран метал
 • Боја на куќиште: Слонова коска
 • Боја на декоративниот оџак: Слонова коска

Опрема

 • Тип на осветлување: ЛЕД сијалица
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии
 • Број на филтри: 2
 • Тип на моторот: Асинхрон мотор со кондензатор

Дополнителна опрема

 • Јаглен филтер: 315275

Технички податоци

 • Бучност: 70 dB(A)
 • Минимална висина на декоративниот оџак: 545 mm
 • Максимална висина на декоративниот оџак: 875 mm
 • Должина на приклучен кабел: 1200 mm
 • Ширина: 600 mm, Висина: 250 mm, Длабочина: 500 mm
 • Ширина на спакуван производ: 708 mm
 • Висина на спакуван производ: 580 mm
 • Длабочина на спакуван производ: 483 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 13.7 kg
 • Нето тежина на апаратот: 12 kg
 • Приклучна моќ: 230-240 V
 • Фреквенција: 50 Hz
 • Приклучна моќ: 263 W

Управување

 • Управување: Копче

Карактеристики

 • Начин на управување на осветлувањето: Копче за уклучување/исклучување на светлото
Тежина 12 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…