,

GORENJE WNEI14AS

Достапност:

На залиха


33.990 ден

На залиха

Спореди
 • Gorenje WNEI14AS Машина за перење Инвертер PowerDrive мотор
 • Енергетска класа: A+++
 • Капацитет: 10 кг.
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Димензии (ШхВхД): 60х85х61 cm
 • Гаранција: 5 години

ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ

Произведено во ЕУ

Gorenje машините за перење се дизајнирани, развиени и произведени во Европа од тим на пионери професионалци кои ги инкорпорираат најновите технолошки трендови. Секој апарат е внимателно произведен за најдобро да одговара на вашите потреби.

 Длабински испрани и меки алишта, без омекнувач

Заборавете на омекнувачот! Дополнителниот третман со пареа на крајот од избраната програма, значително ги намалува наборите, мирисите и бактериите. Вашите алишта ќе бидат темелно испрани, помалку истуткани и помеки.

Моќен, но тивок мотор

Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.

Вашите омилени алишта ќе бидат чисти тогаш кога ќе ви бидат потребни

За перење на алиштата ќе ви биде потребно помалку од еден час, благодарение на оваа брза и интензивна програма за перење, која е погодна за половина полнење.

Кажете им збогум на алергиите

Заштитете го своето семејство од алергии со висок интензитет на пареа, која ефикасно ги отстранува алергените во вид на ситни честички прав и грините, без да се оштетат алиштата.

Три чекори и подготвени сте

Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да го почнете перењето во три лесни чекори; вклучете ја машината за перење на алиштата, одберете ја програмата и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде испрана на одреден начин.

WaveActive барабан

Нежно перење на сите видови алишта

Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.

Нема вибрации за време на перењето

Подобрената стабилност и значително намалените вибрации благодарение на StableTech страничните и долните панели резултираат со значително пониско ниво на бучава дури и при највисоки брзини на центрифугирање.

Алишта со секогаш пријатен мирис

Користењето на детергентот на пониски температури може да доведе со идеални услови за развој на бактерии кои на крајот од перењето можат да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub ќе ги отстрани сите бактерии во внатрешноста на машината за перење на алишта и ќе обезбеди вашите алишта секогаш убаво да мирисаат.

Секогаш освежени алишта

Оваа единствена програма користи парен генератор за да создаде големи количества пареа кои ја освежуваат гардеробата и значително го олеснуваат пеглањето.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење
 • Енергетска класа: A+++
 • Ефект на цедење: B
 • Ниво на бучност при перење dB(A): 54
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 75
 • Линија: Essential линија
 • Врата: Стандардна
 • StableTech страници за дополнителна стабилност: Да

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 10 kg
 • Волумен на барабанот: 64 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • WaveActive барабан: Да
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 214 kWh

Управување

 • Дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Едноставно користење: Да
 • Оветлување на барабанот: Не
 • Копче за почеток: Старт/Пауза

Програми

 • Број на програми: 16
 • Основни програми: Памук, Волна/Рачно перење, Микс синтетика
 • Специјални програми: Програма за миленици, Дополнителна хигиена, Детска облека, Програма за секојдневно перење, Eco 40-60 °C, Брзо 20′ минути, PowerWash 59′, Кошули, Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
 • Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење, Плакнење/омекнување

Функции

 • Режими на перење: NormalCare, TimeCare
 • Дополнителни функции: Стоп на пумпата, Скратување програма во две нивоа, Пауза, Додавање алишта, Зачувување на личните прилагодувања, Крај на прилагодувањето за перење
 • Функција пареа: Да

Карактеристики

 • SteamTech: Да, грејач во када
 • Нежно затворање на вратата: Да
 • Звучна изолација: Без заштита
 • Звучен сигнал: Звучен сигнал
 • Надградба на програмите: Да
 • Сензори: Сензор за температура, Сензор за полнење, Сензор за пена, Сензор за ниво на вода
 • Ладно перење: Копче
 • Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент

Сигурност

 • AquaStop: Не
 • Заштита од прелевање: Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Технички податоци

 • Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 610 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 75,9 kg
 • Нето тежина на апаратот: 74,4 kg
SKU: ПЕСУ0005 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…