-9%
,

GREE AMBER 18 PREMIUM GWH18YD-K6DNA1A

Достапност:

Нема на залиха


• ЕНЕР.КЛ(SEER/SCOP)A++ 7.6/4.1 КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ:6600W КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6800W ПРОСЕЧНА МОЌ 5300/5570W ВЛЕЗНА МОЌ ЛАДЕЊЕ1550W ВЛЕЗНА МОЌ ГРЕЕЊЕ:1428 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:850.00 m3 РАБОТНА ТЕМ.:ОД -22 ДО 43 ПОВРШИНА:до 60 м2

59.999 ден 65.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Обезбедете совршената клима во вашиот дом или бизнис простор со нашиот високоперформансен клима уред. Со капацитет од 6800W за греење и 6600W за ладење, овој уред пружа неверојатна моќ и ефикасност за одржување на пријатна температура во секој момент од годината.

Сертифициран со енергетска класа A++ и со SEER/SCOP, овој клима уред ги обединува високите перформанси со енергетска ефикасност, што резултира во значителна штедливост на енергија. Работната температура што варира од -22°C до +43°C го прави идеален за различни климатски услови и екстремни температури.

Со проток на воздух од 850.00m3 и влезна моќ од 1550W за ладење и 1428W за греење, уредот обезбедува ефикасна циркулација и брзо постигнување на најдобрата температура. Гаранцијата од 10 години потврдува долготраен квалитет на нашиот производ. Создадете комфорен и удобен простор со нашиот климатски уред, вашето решение за идеална клима.

SKU: КЛИН0024 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

120