-8%
,

GREE AMBER PREMIUM GWH24YE-K6DNA2A

Достапност:

Нема на залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА :A++
КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ:9050W
КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ:10100W
МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2000 W
МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1845 W
ПРОТОК ВОЗДУХ:1250m3
ТЕМПЕРАТУРА:ОД -22
ПРЕПОРАЧАНА до 80 м2

79.990 ден 86.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со неверојатен капацитет од 10100W за греење и 9050W за ладење, овој клима уред е најсовршеното решение за да ја контролирате температурата според вашите потреби. Со енергетска класа A++, овој инвертер е не само еколошки подобен, туку и ефикасен, што ви обезбедува значителна заштеда на електрична енергија.

Работната температура на оваа инвертер клима има широк опсег, од -22°C, па сè до 43°C, обезбедувајќи стабилна температура во било какви климатски услови. Со способност да покрие површина до 80m2 и проток на воздух од 1250m3, гарантира рамномерно распределување на топлината или ладењето во целиот простор.

Има влезна моќност за ладење од 2000W и за греење од 1845W, што значи дека обезбедува брзо и ефикасно регулирање. Воедно, со ниво на бучава од само 49db, работи тивко, што го прави идеален за употреба во домашни услови или канцелариски простории.

Дополнително, со гаранција од цели 10 години, можете да бидете сигурни дека вашата финансиска инвестиција е заштитена и можете да уживате во висококвалитетните перформанси на овој клима уред!

SKU: КЛИН0075 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

24