-9%
,

GREE S NORDIC GWH18APAXH-K6DNA3A/I

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5600W за греење / 5300W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -30°С до 43°С
  • Проток воздух: 950m3
  • Гаранција: 10 години

59.999 ден 65.999 ден

На залиха

Спореди

Со капацитет од 5600W за греење и 5300W за ладење, овој клима уред е совршеното решение за да ги контролирате климатските услови во вашиот дом или работен простор.

Сертифицирана со енергетска класа A++, оваа инвертер клима обезбедува не само конфорт, туку и ефикасност во трошењето на електрична енергија. Уште една причина зошто спаѓа во врвни клима уреди е работната температура од -30°C до 43°C, што значи дека може да се прилагоди и функционира во секакви временски услови.

Со впечатлив проток на воздух од 950m3, овој клима уред обезбедува целосна и рамномерна распределба на температурата во вашиот простор, обезбедувајќи ви пријатна и удобна средина.

Гаранцијата од 10 години ја прави вашата финансиска инвестиција во овој клима уред уште поисплатлива!

SKU: КЛИН0151 Категории , Ознака:
Бренд:: GREE
Гаранција (во месеци)

12