-20%
,

TOSOT MUSE ECO PRO TWH12AFB-K6DNA5B

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4000W за греење / 3600W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -15°С до +43°С
  • Површина: до 30m2
  • Проток на воздух: 590m3
  • Влезна моќност на ладење: 991W
  • Влезна моќност на греење: 916W
  • Ниво на бучава: 41db

19.990 ден 24.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 4000W за греење и 3600W за ладење, овој клима уред е идеален за простории до 30m2, обезбедувајќи ви пријатна температура во секое време. Со енергетска класа A++, оваа инвертер клима е енергетски ефикасна, што значи дека ќе намалите вашиот трошок на електрична енергија без да го жртвувате вашиот комфорт.

Работната температура на овој уред е од -15°C до +43°C, обезбедувајќи ви константна и оптимална температура дури и во најекстремни услови. Протокот на воздух од 590m3 гарантира ефикасно распределување на воздушната струја.

Со влезна моќност на ладење од 991W и греење од 916W, овој клима уред е истовремено моќен и ефикасен, осигурувајќи ви опција за контрола на температурата според вашите потреби. Нивото на бучава до 41db значи дека е тивок при работа, што го прави идеален за употреба во домашни и работни средини.

SKU: КЛИН0105 Категории ,
Бренд:: TOSOT
Гаранција (во месеци)

36