-7%
,

TOSHIBA RAS-B10J2KVSG-E SHORAI EDGE

Достапност:

Нема на залиха


• Клима уред со фреон R32 Капацитет: 4800W за греење / 3200W за ладење Енергетска класа: А+++ (SEER/SCOP) Проток на воздух: 660m3 Работна температура: од -15°С до +46°С Ниво на бука: 23dB Гаранција: 3 години

63.990 ден 68.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 4800W за греење и 3200W за ладење, овој клима уред е извонреден избор за остварување на идеалната температура во вашиот дом. Со висока енергетска класа А+++ (SEER/SCOP), не само што оваа клима се грижи за за вашиот комфорт, туку и за околината.

Протокот на воздух од 660m3 ви дава брзо и ефикасно распределување на свеж воздух, обезбедувајќи ви квалитетна атмосфера во секој дел од вашиот простор. Работната температура овој клима уред ја покрива во широк опсег, од -15°C до +46°C, овозможувајќи ви удобност во секоја сезона.

Со ниво на бука од само 23dB, овој клима уред работи тивко и нежно, што го прави идеален за секој дел од вашиот дом. И што е најважно, со гаранција од 3 години, вие сте заштитени вашиот клима уред е врвен производ со долготрајна ефикасност.

Овој клима уред со фреон R32 го грее и освежува вашиот простор преку својата ефикаснот!

SKU: КЛИН219 Категории ,
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

36