-7%
,

TOSHIBA RAS-B13J2KVSG-E SHORAI EDGE

Достапност:

Нема на залиха


• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСАA+++ КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4100.00 W КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5300.00 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3500/4200 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:900 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1080 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:732.00 m3 НИВО НА БУЧАВА:23.00 dB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ? ДО 46 ? МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:10.00 kg МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:30.00 kg ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 40 м2 ФРЕОН:R32 ГАРАНЦИЈА:3 год

65.990 ден 70.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред со фреон R32 е вашиот совршен партнер за комфорт во вашиот дом или канцелариски простор со врвни карактеристики што обезбедуваат идеални услови за удибност.

Со капацитет од 5300W за греење и 4100W за ладење, овој клима уред ќе ви обезбеди потполна топлина во зимските месеци, како и пријатна свежина во летните периоди.

Со ниво на бучава од само 23.00 dB, овој уред е тивок, што ви овозможува да уживате во тишина и спокојство. Притоа, со проток на воздух од 732m3 и покривна површина до 40m2, обезбедува рамномерно распределување на топлината и свежината во целиот простор.

Моќноста на ладење од 900W и моќноста на греење од 1080W ги гарантираат идеалните услови на температура во секое време од годината.

Со гаранција од 3 години, може да имате потполна доверба во квалитетот и перформансите на овој клима уред!

SKU: КЛИН220 Категории ,
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

36