-15%
,

FAVORIT 12000BTU QB HE HB -35

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 4200W за греење / 3500W за ладење
  • Енергетска класа: A+++
  • Работна температура: од -35°С до 49°С
  • Проток воздух: 650m3
  • Гаранција: 5 години

28.990 ден 33.990 ден

На залиха

Спореди

Освежете го вашиот простор и уживајте во идеален комфорт и енергетска ефикасност со овој клима уред со фреон R32. Со капацитет од 4200W за греење и 3500W за ладење, оваа инвертер клима е способна да ја контролира температурата во вашиот дом или работен простор на најефикасен начин.

Со енергетската класа А+++, која придонесува за заштеда на енергија, ќе ги намалите трошоците за сметки за електрична енергија. Неговата широка работна температура, од -35°C до 49°C, го прави идеален за употреба во секакви климатски услови и причина плус зошто е еден од најефикасните клима уреди.

Со проток на воздух од 650m3, овој клима уред обезбедува рамномерна распределба на температурата во целиот простор. Долготрајната гаранција од 5 години ви дава дополнителна сигурност во вашата финансиска инвестиција!

SKU: КЛИН0148 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

60

Моќност

3.5 kW