-13%
,

FAVORIT 18K SUPER INV. NORDIC

Достапност:

На залиха


• КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ 5280W КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ 5720W МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ 2300 W МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ 1800W ПРОТОК ВОЗДУХ 850 M3/h ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ -20 ГРЕАЧ НА КОНДЕНЗАТОР ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОР ЈОНИЗАТОР ТИП НА ГАС R 32

39.990 ден 45.990 ден

На залиха

Спореди

Овој клима уред со фреон R32 претставува врв на технологијата и ефикасноста, обезбедувајќи ви идеална клима во вашиот дом. Со капацитет од 5720W за греење и 5280W за ладење, овој уред е неверојатно моќен и направен за задоволување на вашите климатски потреби.

Енергетската класа A++ ја потврдува високата ефикасност на овој клима уред, што значи намалени трошоци за енергија и позитивен ефект врз животната средина. Работната температура на греење варира од -20°C до +24°C, а на ладење од +18°C до +46°C, што го прави прилагодлив на различни климатски услови.

Со проток на воздух од 850m3/h, овој клима уред обезбедува рамномерно распределување на топлината или ладењето во секој дел од вашиот простор. Со моќност на ладење од 2300W и греење од 1800W, овој климатизер е издржлив и корисен во секој дел од годината.

Со гаранција од 5 години, може да се чувствувате сигурни во вашата инвестиција. Изберете го овој клима уред за да го подобрите комфортот во вашиот дом и да уживате во пријатна средина, независно од сезоната!

SKU: КЛИН0083 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Тежина 45 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

36