-17%
,

FAVORIT 24000BTU INVERTER -15

Достапност:

На залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 7300W за греење / 7300W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -15°С до 49°С
  • Проток воздух: 1300m3
  • Гаранција: 5 години

34.990 ден 41.990 ден

На залиха

Спореди

Со идеален капацитет од 7300W за греење и 7300W за ладење, овој клима уред е изборот за ефикасно управување на климатските услови во вашиот простор. Со нејзината енергетска класа А++, оваа инвертер клима не само што ви обезбедува комфорт, туку и го намалува вашето трошење на електрична енергија.

Работната температура од -15°C до 49°C го прави еден од најпогодните клима уреди затоа што функционира одлично во секакви климатски услови. Со впечатливиот проток на воздух од 1300m3, овој клима уред прави рамномерна распределба на соодветната температура низ целиот простор.

Овој клима уред има и 5 години гаранција, што дополнително ја заштитува вашата инвестиција и можете максимално да уживате во неговите перформанси!

SKU: КЛИН075 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Тежина 53 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60