-32%
,

FUEGO FGTC12 INV. WMSE2

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 3520W за греење / 3500W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Циркулација на воздух: 550m3/h
  • Ниво на бучава: 40db

16.990 ден 24.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Ви ја претставуваме оваа инвертер клима со фреон R32 како одлично решение за вашиот простор без да трошите огромни финансии. Со капацитет од 3520W за греење и 3500W за ладење, овој клима уред ги обезбедува идеалните услови на температура во секое време од годината.

Оваа клима инвертер А+++ исто така ќе ја намали вашата потрошувачка за електрична енергија. Циркулацијата на воздухот е клучна за осигурување на свеж и почист воздух во вашата средина, а со циркулација на воздух од 550m3/h, овој клима уред гарантира ефикасно распределување на температурата.

Уште еден аспект што ја прави една од најдобрите инвертер клими е што нивото на бучата е до 40db, што значи дека ќе можете да уживате во тивка и удобна атмосфера.

SKU: КЛИН0111 Категории , Ознака:
Бренд:: FUEGO
Гаранција (во месеци)

24