-35%
,

FAVORIT 12K SUPER INV. NORDIC

Достапност:

Нема на залиха


• КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ.3520 КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ.3810 ВЛЕЗ. МОЌНОСТ:ЛАДЕЊЕ1450W ВЛЕЗ. МОЌНОСТ:ГРЕЕЊE 1120W SEER ЗА ЛАДЕЊЕ 6.6 ПРОТОК НА ВОЗДУХ 600 M3/H РАБ’ ТЕМПЕРАТУРА -20ДО+24 С° ГРЕАЧ НА КОНДЕНЗАТОР ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОР

19.990 ден 30.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Овој клима уред со фреон R32 е совршен избор доколку барате ефикасно греење и ладење за вашиот простор. Со капацитет од 3810W за греење и 3520W за ладење, овој Favorit клима инвертер ќе ви обезбеди пријатна температура во секое време.

Со енергетска класа А+ за греење и A++ за ладење, овој клима уред не само што е моќен, туку и еколошки подобен, обезбедувајќи висока ефикасност со ниски трошоци на енергија.

Работната температура од -15°С до +53°С го прави овој уред прилагодлив на различни климатски услови. Со проток на воздух од 600.00m3, клима уредот ви обезбедува рамномерно распределување на топлината или ладењето во вашиот дом или канцелариски простор.

Со влезна моќност на ладење од 1450W и греење од 1120W, овој уред е издржлив и истраен. Гаранцијата од 5 години ви обезбедува мирен сон, знаејќи дека вашата инвестиција е заштитена на долгорочен план!

SKU: КЛИН0078 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Тежина 32 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60