-22%
,

GORENJE B1400BE

Достапност:

Нема на залиха


4.999 ден 6.390 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Моќност на моторот (max): 1400 W
 • AC мотор за сигурно работење
 • Број на oднапред дефинирани програми: 4

Повеќекратна употреба
Од овошје до зеленчук

Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што може да се користат за мешање на сите видови овошје, зеленчук или месо. Со посебни екстензии, тие лесно можат да го скршат мразот и да ги мелат тврдите намирници како оревите или кафето.

Исклучителни можности

Дополнителни чаши и мелница

Со блендерот ќе добиете чаши од 300 и 600 ml со капак. Постои и пригоден додаток за мелница за проширување на можностите за употреба.

Експресивна моќ

Работи на 30.000 вртежи во минута

Моќниот мотор од 1400 W произведува 30.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напредниот систем на сечилата, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свиленкасто мазна текстура.

4 претходно поставени програми

Совршени резултати со допир на копче

Креирајте смути, здробете мраз, извлечете повеќе хранливи материи и користете ја функцијата за автоматско чистење само со допир на копче. Можете исто така да ја поставите брзината по ваш вкус. Уживајте во целото тоа искуство!

Напредно сечило со 6 точки

Направено за екстракција на хранливи материи

Сечилото со 6 точки што брзо се врти создава неправилно дејство на мешање кое, заедно со специјално дизајнираниот бокал од 1,75 L, ги принудува состојките надолу. Изработен е од издржлива легура од не’рѓосувачки челик што гарантира подолг век на траење.

 

Двојна сигурност

Безбедносната брава гарантира дека блендерот нема да се вклучи пред да бидете подготвени. Блендерот работи само ако бокалот е правилно поставен и прикачен на основата. Специјалната безбедносна технологија на делот од капакот ќе обезбеди високи и навистина безбедни перформанси.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Блендер
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал
 • Материјал на ножот: Висококвалитетен нож SUS303
 • Тип на сечилото за сечкање: Ефикасен нож со шест сечила
 • Тип на моторот: AC мотор за сигурно работење

Опрема

 • Рачка: Рачка на садот
 • Садови за готвење: Стаклен сад за мешање кој дозволува целосна контрола врз процесот

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1400 W
 • Број на вртежи (макс. – мин.): 32000 rpm
 • Приклучна моќ: 1400 W
 • Број на oднапред дефинирани програми: 4
 • Волумен на садот: 1.75 l

Сигурност

 • Заштита од прегревање за дополнителна безбедност: Да
 • Сигурносен прекинувач за совршена безбедност: Да

Додатоци

 • Сад за дозирање вода: Да
 • Капак со кој се претвора блендерот во сад за носење: Да
 • Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 1000 mm
 • Ширина: 220 mm
 • Висина: 423 mm
 • Длабочина: 215 mm
 • Ширина на спакуван производ: 240 mm
 • Висина на спакуван производ: 470 mm
 • Длабочина на спакуван производ: 296 mm
 • Нето тежина на апаратот: 4.601 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 6.2 kg

Карактеристики

 • Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење: Да
 • Лесно чистење: Да
 • Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање: Да
 • Тивка работа (SilentPower): Да
 • Суво мешање: Да
 • Сад за носење: Да
 • Едноставно отстранување на сечилот за безбедност и лесно чистење: Да
SKU: СИБЛ0034 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…