-13%
,

GORENJE BM1400E

Достапност:

На залиха


Моќност на грејачот: 815 Watt,
Број на oднапред
дефинирани програми: 12,
Програма за џем

8.490 ден 9.800 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на грејачот: 815 W
 • Број на oднапред дефинирани програми: 12
 • Програма за џем
 • Гаранција: 2 години

ЗА ПОЧЕТНИЦИ ИЛИ ПРОФЕСИОНАЛЦИ

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.

Подготвено дома

Апаратите за леб од Gorenje имаат и програма за подготовка на вистински домашен џем. Исечете го овошјето на коцки, додадете шеќер по желба и изберете ја програмата „Jam“. Без дополнителни грижи, валкани садови и потрошено време. Вкусен џем без дополнителен напор.

How do you like the crust?

Светла, средно печена или заруменета кора? Едноставно притиснете копче за одбирање на руменилото на кората – онака како вие тоа го сакате.

Богатството е во различноста

Двата отстранливи сада кои имаат облога против лепење ви овозможуваат лесно да ги задоволите различните вкусови. Направете мек бел леб по вкус за вашите деца и здрав интегрален леб за себе.

Дури и за почетници

Никогаш порано не сте печеле леб? Нема проблеми со апаратите за леб од Gorenje. Ви стојат на располагање однапред дефинираните програми, едноставни и сигурни за употреба. Секоја програма вклучува прецизно планиран сет на задачи и функции и нивното времетраење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Апарат за печење леб
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал

Ефикасност

 • Број на oднапред дефинирани програми: 12
 • Големина на лебот: 2

Управување

 • Дисплеј: ЛЦД дисплеј
 • On/off копче: Со копче
 • Одложен старт: 13
 • Индикатор за работење: Син индикатор

Програми

 • Автоматска подготовка на тесто: Да
 • Брза програма: Да
 • Програма за џем: Да
 • Програма за јогурт: Не
 • Автоматско дозирање на семиња за врвен вкус: Не
 • Програма за леб без глутен: Не
 • Програма за растење на тестото: Да

Карактеристики

 • Избор на големина на лебот: 1000 g
 • Избор на големина на леб – макс.: 1400 g
 • Контролно стакло: Да
 • Осветлена внатрешност: Да
 • Звучен сигнал: Да, нема можност за исклучување
 • Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm): Да
 • Продолжено печење и по прекин на електрична енергија: Да
 • CrustChoice: Да

Опрема

 • Дводелен сад за печење: Да
 • Садови за готвење: Нелеплива облога
 • Број на садови за печење леб: 2
 • Број на спатули: 2
 • Материјал на спатула: Нелеплив слој

Сигурност

 • Автоматско исклучување: Да

Додатоци

 • Дополнителна опрема: Сад за мерење
 • Вклучени додатоци: Книга со рецепти, Лажичка за дозирање Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Технички податоци

 • Моќност на грејачот: 815 W
 • Должина на приклучен кабел: 1000 mm
 • Ширина: 400 mm, Висина: 270 mm, Длабочина: 305 mm
 • Нето тежина на апаратот: 8.8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 11.2 kg
Тежина 8 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…